ČT v pátek odvysílá piloty svých pořadů, zajímá ji co na ně diváci

První, zkušební neboli pilotní díly zvažovaných nových televizních sérií uvede v pátek večer na dvojce Česká televize. Zajímá ji především jak budou na jednotlivé piloty reagovat právě diváci.  „Noc pilotů je tematický večer, kdy diváci mají možnost vidět, jaké další projekty se mohou na obrazovkách České televize objevit, a my budeme rádi, pokud budou mít chuť se podělit o své pocity ze sledování. Určitě tyto názory vezmeme v potaz jako zpětnou vazbu při přípravě programu na další období,“ říká ředitel programu České televize Milan Fridrich.

Pálava (foto Česká televize)

Pálava (foto: Česká televize)

Nejlákavěji působí premiéra nového zpracování slavného seriálu Byli jednou dva písaři. Novinka se jmenuje Pálava a v hlavních rolích se představí Bolek Polívka a Arnošt Goldflam.
Páteční večer ale odstartuje ve 20:00 hodin pilotní díl s názvem Uspávačka, který nahlédne do života naší nejznámější sériové vražedkyně Jaroslavy Fabiánové, která ačkoliv byla odsouzena k doživotí, všechna obvinění popírá. Od devíti hodin naváže úvodní díl již zmíněného zamýšleného humoristického seriálu natočeného na motivy románu Gustavea Flauberta Pálava. Za krásami Spojených států amerických se pak v cyklu Státy států vydá Martin Dejdar.

Od deseti hodin se mohou diváci těšit na historii a současnost Františkových Lázní očima zvídavého průvodce Jaromíra Hanzlíka v sérii Láznivý svět, na kterou naváže historický dokument z cyklu o nejvýznamnějších bitvách české národní historie Bitevní pole. „Vsadili jsme na propracovanou 3D grafiku znázorňující manévry vojevůdců a pohyby jednotek. Divák se tak snadno zorientuje na rozhlehlém bojišti širokém několik kilometrů. Nechybí ani podrobné vysvětlení bojové taktiky, detailní popis historických ručních zbraní, využití dělostřelectva nebo jízdy na koních. Klíčová je také role průvodce pořadu Jana Plachého, který není pouhým moderátorem, ale zástupcem diváka,“ popisuje kreativní producent Patrick Diviš.

Láznivý svět (foto: Česká televize)

Láznivý svět (foto: Česká televize)

Diváci nepřijdou ani o oblíbený žánr sitcomu. Komediální příběh Člověk kancelářský ukáže prostředí kanceláře, kde přežijí jen ti nejméně schopní. Předposledním z osmi speciálních pořadů bude debata s moderátorem Petrem Šimůnkem Noční hlas, jehož dva hosté – designérka Anna Marešová a spisovatel Tomáš Sedláček přiblíží, jak se jim podařilo realizovat své nápady. Večer pak uzavře talk show Mirky Zlatníkové Dobré konce, která si u šálku čaje povídá s obyčejnými lidmi i celebritami o momentech, které přinesly zásadní životní změnu pro ně i jejich okolí.

 „Během vývoje nových pořadů se někdy rozhodneme natočit pilotní díl, abychom si ověřili, nakolik scénář hraného seriálu či koncept zábavného pořadu splní očekávání. Některé piloty jsou pak schváleny do výroby celého cyklu, jiné na svou realizaci teprve čekají. Jsou to však díla svébytná a zajímavá, takže nám bylo líto, že je nikdo, kromě pár lidí v testovacím publiku, neuvidí,“ doplňuje ředitel vývoje pořadů a programových formátů České televize Jan Maxa.

zdroj: ČT
-red-