Recenze | V zajetí démonů 2 vylepšuje pověst celému žánru

V zajetí démonů před třemi lety vzbudilo oprávněné divácké ovace. James Wan dokázal, že horor nemusí být nutně z béčkové filmové stáje. Zadaří se ale jen občas. Z poslední dekády možná ještě příjemně překvapil Sinister a tím to hasne. V zajetí démonů 2 je tedy jedním z nejočekávanějších pokračování sezóny.

V zajetí démonů 2 (foto: Freeman Entert.)

V zajetí démonů 2 (foto: Freeman Entert.)

A tak tedy: jako vždy velké obavy před pokračováním velkého hitu. Ale dobrá zpráva – nebyly na místě. Především cit Jamese Wana, dobře nacastovaná ústřední dvojice manželů Warrenových (Vera Farmiga a Patrick Wilson) a perfektní střih a kamera. To vše jsou základní kameny úspěšnosti jedničky. A v krasojízdě Wan pokračuje dál. Přesun do Londýna není vůbec na škodu. Naopak. Případ z Enfieldu je jedním z nejznámějších dokumentovaných skutečných případů. Takže scénář stojí na opravdu pevných základech.

Chceme to co předtím!

Co na tom, že režisér používá úplně stejné postupy jako u jedničky. To je totiž přece přesně to, co jsme jako diváci chtěli a potřebovali! Atmosféra postupně houstne, nechybí lekačky (Wan hlídá jejich počet) a především V zajetí démonů 2 umí i překvapit!

V zajetí démonů 2 (foto: Freeman Entert.)

V zajetí démonů 2 (foto: Freeman Entert.)

Hlavní roli hraje sice pořádně prokletý dům, ale zákeřná bytost nemá problém přesunout se i jinam. Prostě není úniku. Nestačí jenom vyběhnout z baráku a čekat, že si vás to zlo nenajde.

 • Režie - 90%
  90
 • Scénář - 70%
  70
 • Herci - 80%
  80
 • Kamera, vizuál - 80%
  80

V zajetí démonů 2 (USA, 2016)

V zajetí démona 2 je velmi důstojným pokračováním, rozhodně nejpovedenějším hororem letoška a velmi poctivým filmem, který zachraňuje nedobrou pověst žánru.

80 %
Martin Staněk, Totalfilm.czicon_csfd
foto/video: Freeman Entertainment © 2016

V zajetí démonů 2
The Conjuring 2: The Enfield Poltergeist
Horor
Jazyk originálu: angličtina
USA, 2016, 134 min
Premiéra: 9. 6. 2016 (Freeman Entert.)

Režie: James Wan
Scénář: Carey Hayes, Chad Hayes, James Wan, David Johnson
Kamera: Don Burgess
Hudba: Joseph Bishara
Hrají: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Madison Wolfe, Frances O’Connor, Lauren Esposito, Benjamin Haigh, Patrick McAuley, Simon McBurney, Maria Doyle Kennedy, Simon Delaney, Franka Potente, Sterling Jerins, Robin Atkin Downes, Javier Botet, Shannon Kook, Steve Coulter, Abhi Sinha

V zajetí démonů 2-cz poster

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.