Hlavní cenu z Benátek má filipínský snímek Žena, která odešla

Čtyři hodiny dlouhý černobílý filipínský film Ang Babaeng HumayoŽena, která odešla získal Hlavní cenu na právě skončeném 73. ročníku benátského filmového festivalu. Film natočil filipínský tvůrce Lav Diaz. Diazovy filmy se pravidelně prezentují na světových festivalech. K vidění byl jeho film dokonce i v Karlových Varech.

Velkou cenu poroty má thriller Toma Forda Noční zvířata. Cenu za režii dostali dva tvůrci: ruský režisér Andrej Končalovskij (Ráj) a mexičan Amat Escalante (Nezkrocení).

Oceněný Tom Ford (foto: Totalfilm.cz)

Oceněný Tom Ford (foto: Totalfilm.cz)

Nejlepším hercem se stal Oscar Martinez za argentinský snímek Správný občan. Nejlepší herečkou je Emma Stone za La La Land.

Muzikál Damiena Chazella La La Land benátský festival zahajoval a divácký ohlas i ohlas kritiků na tento přelomový film už další uváděné snímky nepřekonaly. Přitom nabídka byla letos velmi bohatá a filmy vcelku vyrovnané. Pozornost vzbudil i snímek Příchozí režiséra Denise Villeneuvea s Amy Adams a Jeremym Rennerem. Svou minisérii tu představil Paolo Sorrentino. Hlavní roli v seriálu Mladý Papež ztvárnil Jude Law a uvede jej brzy i české HBO.

Zlatého lva za celoživotní dílo dostal polský režisér Jerzy Skolimowski a francouzská herecká legenda Jean-Paul Belmondo.

Jean Paul Belmondo

Jean Paul Belmondo

Porotu letos vedl režisér Sam Mendes.

-red-
foto: Totalfilm.cz
video: Totalfilm.cz, Falcon, Freeman Entertainment © 2016

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.