Vojta Kotek: Nasávám a pozoruju, dělal jsem to i v Provence (video)

Do kin právě vešla nová česká komedie Prázdniny v Provence. S Vojtou Kotkem jsme si povídali o filmu, i filmařině, která herce a režiséra enormně zajímá. Kotek má za sebou velmi úspěšnou režijní prvotinu Padesátka a tak ho na účasti ve filmu Prázdniny v Provence zajímala i možnost, být na jednom place s etablovaným Vladimírem Michálkem a kameramanem Martinem Štrbou.

“Strašně jsem se těšil na setkání s Vladimírem Michálkem, moc ho obdivuju. Pro něj tenhle film byl hodně jiný. Stále kolegy pozoruju a nasávám,” odpověděl Vojta Kotek na otázku, zda stále hledá režijní inspiraci u svých etablovaných kolegů.

Vojta Kotek se v letním příběhu spolu s Jakubem Prachařem a Kryštofem Hádkem vydává za tetou do Provence, kde chlapci hodlají hledat inspiraci. Mezi zkoušením s kapelou, pitím Rosé a užíváním lehkých drog potkávají rázovité místní postavičky i domestikované Čechy. Včetně krásné dívky, o kterou soupeří.

“Mám rád žánrové crossovery. A navíc myslím, že to byl Vladimírův záměr, udělat ten film trošku jinak. Kameraman Martin Štrba je hrozně intuitivní, takže mě moc zajímalo co z toho vznikne”, dodává Kotek.

Prázdniny v Provence jsou právě teď v kinech.

-red-

video: Totalfilm.cz, Bontonfilm, a.s. © 2016

Prazdniny-v-provence_plakat

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.