V Praze snad konečně vznikne Muzeum filmu

Napadlo vás někdy, že česká kinematografie, i přes svou bohatou historii, nemá dosud vlastní muzeum? Studenti filmových studií FF UK se to rozhodli změnit a českému filmu muzeum vybudovat. Ambiciózní projekt NaFilM se po roce vrací v nové podobě, tentokrát na Národní třídu v Paláci Chicago, kam bude možné zajít na film do muzea od druhé poloviny listopadu. 

nafilm-logo

Projekt podporují nejen odborníci, ale prostřednictvím právě probíhající veřejné sbírky na internetovém portálu Hithit i široká veřejnost. Právě díky finančním prostředkům získaných z veřejné sbírky budou moci autoři projektu připravit a oživit spoustu zajímavých interaktivních exponátů, které si návštěvníci muzea vyzkouší a proniknou tak až k počátkům vzniku filmu. „Naší snahou je vybudovat muzeum, ve kterém bude film bavit i vzdělávat. Dnešní návštěvník očekává mnohem více, než tomu bylo před několika lety, čehož jsme si dobře vědomi. Proto se snažíme jít velmi moderní cestou, a nabídnout tak netradiční zážitek založený na řadě interaktivních instalací.“ říkají autoři projektu Adéla Mrázová, Terezie Křížkovská a Jakub Jiřiště.

Vznik filmového muzea NaFilM můžete podpořit i Vy svým příspěvkem, za který si můžete vybrat odměnu s filmovou tématikou: www.hithit.com/nafilm

Navíc, když přispějete, je to jako byste přispěli rovnou dvakrát – protože pokud se autorům podaří vybrat cílovou částku, Nadace Vodafone ji zdvojnásobí.
Více o projektu naleznete na webových stránkách projektu nebo na Facebooku

J. Netík
zdroj: NaFilm.org