Bessonův Valerian konečně představil bombastický teaser (video)

Luc Besson přivádí na svět jednu z největších evropských produkcí a to v podobě blockbusterové sci-fi – Valerian a město tisíce planet. Máme se na co těšit? Asi ano, podívejte se na čerstvý teaser trailer. Nevypadá vůbec špatně! Pustit si můžete dabovanou i titulkovanou verzi.

Valerian je Bessonovým vysněným projektem. Režisér Leona, Pátého elementu nebo nedávného hitu Lucy, se tedy vrací ke svému oblíbenému žánru. Valeriana toužil natočit už dávno, jak sám ale tvrdí, filmový svět ještě neměl technologie k tomu, aby mohl snímek vůbec natočit. Čas tedy uzrál, efekty a technologie pokročily a my se tak příští rok v létě dočkáme fantaskní podívané. Tedy alespoň doufejme. Nadšení, sebevědomí a ani finance tvůrcům očividně nechybí.

Valerian a město tisíce planet (foto: Bioscop)

Valerian a město tisíce planet (foto: Bioscop)

Valerian samozřejmě vychází z komiksu. Představí nám Valeriana (Dane DeHaan) a Laurelinu, (Cara Delevigne) dva vesmírné agenty pro správu lidských území, kteří dohlíží na pořádek v celém vesmíru.  Jejich putování je zavede do města Alfa, kde žije přes 17 milionů obyvatel. Najdete tu lidi i mimozemšťany. Jak už to tak bývá, vždycky se najde někdo, kdo mírumilovnému soužití tak úplně nefandí…

Valerian a město tisíce planet (foto: Bioscop)

Valerian a město tisíce planet (foto: Bioscop)

Ve filmu uvidíme přes 200 mimozemských bytostí a více jak polovina děje se bude odehrávat právě ve zmíněném velkoměstě. Mrakodrapy tu rostou z obou stran. Dříve bylo město na Zemi, rozrostlo se ale do takového měřítka, že bylo z planety tak nějak odejmuto. Neptejte se mě, jak. Film by měl být mixem Šíleného Maxe a Pátého elementu, což je sakra neobvyklý mix a Besson sám je zárukou toho, že by nemělo jít úplně o generický film. Vždy se snaží něčím překvapit. Potíž je v tom, že někdy je to geniální a někdy je to úplná zhovadilost. Na mysl mi neustále přichází ambiciózní projekt (teď už režisérských sester Lilly Wachowski, Lana Wachowski – série Matrix) Jupiter vychází, který se taktéž utopil pod nánosem efektů, výpravy a rádoby epičnosti.

Režisér Luc Besson na place filmu Valerian a město tisíce planet

Režisér Luc Besson na place filmu Valerian a město tisíce planet

Hudbu bude skládat od Star Wars odběhlý Alexander Desplat a scénář si napsal sám Besson. Ten jej také několikrát přepisoval, zejména potom, co viděl Avatara. Aby se Cameronově opusu alespoň přiblížil, trvalo to ještě dlouhých 7 let. Protože jak všichni víme, technologie pro natočení neuvěřitelné sci-fi existovala již v roce 2009, kdy Avatar zbořil světová kina. Besson se také párkrát natáčení účastnil a vyškemral si od Camerona několik cenných rad.

Zajímavostí také je, že by měl film vyprávět jen 24 hodin filmového času. Nebude se tedy skákat mezi časem, ale pojedeme zběsilý jednodenní trip. Film by měl mít něco přes dvě hodiny. Zdrženlivě se na něj těšíme.

Valerian a město tisíce planet přistane v kinech 20.7.2016

text: Petr Račko, Totalfilm.cz
překlad traileru: Jan Kocián
video: Europa Corp.
foto: Bioscop © 2016