Nepřehlédněte

Festival francouzského filmu – tipy z čtvrtečního programu

Festival francouzského filmu včera odstartoval a dnes tu máme naše první tipy z programu. Festival nabízí předpremiéry distribučních titulů, filmové hity, výběr české kritiky (tituly, které ještě nemají distributora) a letos také výběr z filmů Catherine Denevue. 

Hlavu vzhůru

V rámci Fokusu Catherine Denevue se v 18 hodin (Lucerna – malý sál) můžete podívat na sociální a psychologické drama Hlavu vzhůru. Catherine Denevue v něm ztvárnila soudkyni, která se zabývá resocializací mladistvých delikventů. Film sleduje dětství a dospívání chlapce Malonyho mezi jeho šestým až osmnáctým rokem.
Totalfilm jednou větou: Velmi uvěřitelná Catherine Denevue v roli soudkyni spolu se skvělými výkony Roda Paradota a Benoîta Magimele činí z filmu velmi silný zážitek.
80%

Kameny bolesti

Ve velkém sále Lucerny v 18:30 startuje promítání jednoho z nejočekávanějšího titulu letošního festivalu. Jsou jím Kameny bolesti s Marion Cottilard. Zhmotní se nešťastně provdané hlavní hrdince sen o lásce? V lázních, kde se má vyléčit z ledvinových kamenů, „kamenů bolesti“, se seznamuje s poručíkem zraněným v Indočíně. André Sauvage v ní znovu probudí naléhavou potřebu milovat. Přísahá si, že společně uprchnou.
Totalfilm jednou větou: Palčivý a frustrující příběh ženy, která chtěla milovat vášnivě, zdobí Marion Cottilard v jedné ze svých nejniternějších postav.
75%

Spravedlnost pro mou dceru

Velmi silný příběh otce, který přijde o svou dceru. V červenci roku 1982 dostává André Bamberski zprávu o smrti své čtrnáctileté dcery Kalinky. Dívka trávila prázdniny v Německu u matky a jejího nového manžela doktora Krombacha. Brzy vyjdou najevo podezřelé okolnosti její smrti. Chování doktora Dietera Krombacha i podivná pitva vyvolávají řadu otázek. André Bamberski je přesvědčen o Krombachově vině. Začíná zápas o jeho usvědčení, který bude trvat 27 let a stane se jediným smyslem otcova života. Promítá se ve 21:00 ve velkém sále kina Světozor.
Totalfilm jednou větou:
Faktická výpověď o nekonečné rodičovské lásce a vytrvalosti je silná především vnitřním zápasem otce.
70%

Výstava fotografií Kate Barry

Francouzský institut v Praze v rámci festivalu představuje výstavu Herečky fotografky Kate Barry. Fotografie budou vystaveny v Galerii 35 Francouzského institutu v Praze od 24. listopadu 2016 do 14. ledna 2017. Výstava je poctou fotografce Kate Barry, dceři Jane Birkin a skladatele Johna Barryho a jejímu velkému fotografickému talentu. A zároveň fotografčina pocta herečkám, většinou francouzským, od těch nejuznávanějších po nejnovější talenty. Tato výsostně „ženská“ výstava se skládá z dvaceti pěti portrétů hereček. Měla být poctou fotografky fotografovaným, ale stala se poctou hereček talentu, jemnosti a pravdivosti díla Kate Barry.

denevue

-red-