Festival francouzského filmu – tipy z pátečního programu

Druhým dnem pokračuje Festival francouzského filmu. Přinášíme opět tři tipy z dnešního programu. Novinku André Techiného o nečekaném vztahu dvou chlapců, komedii Špinavej kšeft a nový počin Bertranda Bonnella Nocturama. Navštivte také výstavu Kate Barry v Galerii 35 a prohlédněte si nádherné portréty významných francouzských hereček.

V sedmnácti

V 16 hodin se v Lucerně promítá novinka režiséra André Techiného o vztahu dvou dospívajících chlapců. Sedmnáctiletý Damien žije sám se svou matkou lékařkou, protože jeho otec, voják, je vyslán na misi. Na gymnáziu ho začne šikanovat spolužák Tom. Násilnické chování mezi Damienem a Tomem se promění ve chvíli, kdy se Damienova matka rozhodne přijmout Toma pod jejich střechu.

Špinavej kšeft

FFF má v programu také několik oddechových komedií. K těm nejnovějším patří Špinavý kšeft, který se také chystá do široké kinodistribuce. Jacques žije na malém městě. Všichni místní jsou na mizině, protože je hromadně propustili. Továrna zavřela, přítelkyně odešla a dluhy narůstají. Když mu místní mafiánský sázkař nabídne, aby zabil jeho ženu, Jacques ochotně přijímá… Promítá se v 18:30 ve Světozoru.

Nocturama

Ve 20:45 v Lucerně začne projekce novinky Bertranda Bonnella Nocturama. Ráno v Paříži. Několik mladých lidí z různých prostředí. Nezávisle na sobě začínají podivný balet v labyrintu metra a ulicích hlavního města. Zdá se, že je vede nějaký plán. Jejich pohyby jsou přesné, téměř nebezpečné. Stahují se k jednomu bodu, obchodnímu domu právě ve chvíli, kdy zavírá. Začíná noc.

Výstava fotografií Kate Barry

Francouzský institut v Praze v rámci festivalu představuje výstavu Herečky fotografky Kate Barry. Fotografie budou vystaveny v Galerii 35 Francouzského institutu v Praze od 24. listopadu 2016 do 14. ledna 2017. Výstava je poctou fotografce Kate Barry, dceři Jane Birkin a skladatele Johna Barryho a jejímu velkému fotografickému talentu. A zároveň fotografčina pocta herečkám, většinou francouzským, od těch nejuznávanějších po nejnovější talenty. Tato výsostně „ženská“ výstava se skládá z dvaceti pěti portrétů hereček. Měla být poctou fotografky fotografovaným, ale stala se poctou hereček talentu, jemnosti a pravdivosti díla Kate Barry.

denevue

-red-
foto/video: Festival francouzského filmu, Film Europe, A-Company, Totalfilm.cz