Nepřehlédněte

Festival francouzského filmu – tipy z pondělního programu

Tipy z pondělního programu Festivalu francouzského filmu otevírá Monsieur Chocolat s francouzskou hvězdou Omarem Sy. Oceněná canneská novinka Je to jen konec světa od Xaviera Dolana a romance Marguerite a Julien.

Monsieur Chocolat

Neuvěřitelný příběh klauna zvaného Chocolat, prvního umělce tmavé pleti na francouzské scéně. Nevídané duo, které vytvořil s Footitem, dosahovalo v Paříži období Belle Époque skvělých úspěchů. Dokud ovšem jejich přátelství a kariéru Chocolat neukončily sláva, snadno vydělané peníze, hazardní hry a diskriminace. Snímek sleduje životní osudy tohoto mimořádného umělce.

Je to jen konec světa

Po dvanáctileté nepřítomnosti se spisovatel Louis vrací do rodné vesnice, aby oznámil svým příbuzným, že brzy zemře. Půjde ale o rodinné setkání, v němž se o vzájemné lásce mluví prostřednictvím nekonečných hádek a kde z každého, ať chce či nechce, promlouvá zášť, která vypovídá o pochybách a osamění. Projekce začíná v 18:45 v Lucerně.

Recenze filmu zde


Marguerite a Julien

Julien a Marguerite de Ravalet, syn a dcera pána z Tourlaville, k sobě odmala chovají něžné city. Když vyrostou, něha se změní v ničivou vášeň. Společnost ovšem jejich vztah považuje za skandální, a nenechá je na pokoji. Protože svým citům nedokážou vzdorovat, rozhodnou se uprchnout. Film můžete vidět od 20:45 v pražské Lucerně a zítra v 18:00 v brněnském kině Scala, hradeckém Biu Central (17:30), budějovickém kině Kotva (17:30) a v Minikině v Ostravě (17:00).

Výstava fotografií Kate Barry

Francouzský institut v Praze v rámci festivalu představuje výstavu Herečky fotografky Kate Barry. Fotografie budou vystaveny v Galerii 35 Francouzského institutu v Praze od 24. listopadu 2016 do 14. ledna 2017. Výstava je poctou fotografce Kate Barry, dceři Jane Birkin a skladatele Johna Barryho a jejímu velkému fotografickému talentu. A zároveň fotografčina pocta herečkám, většinou francouzským, od těch nejuznávanějších po nejnovější talenty. Tato výsostně „ženská“ výstava se skládá z dvaceti pěti portrétů hereček. Měla být poctou fotografky fotografovaným, ale stala se poctou hereček talentu, jemnosti a pravdivosti díla Kate Barry.

denevue

-red-
foto/video: Festival francouzského filmu, AČFK, Aerofilms, Film Europe, Totalfilm.cz