Film o Miladě Horákové zveřejnil první fotky

První klapka dlouho připravovaného filmu Davida Mrnky MILADA o nechvalně známém nespravedlivém procesu s dr. Miladou Horákovou padla už na začátku listopadu. První fotky z filmu byly zveřejněny dnes. Postavu ženy, která se stala symbolem odvážného boje za svobodu, ztvární jedna z nejúspěšnějších izraelských hereček Ayelet ZurerAňa Geislerová si zahraje soudkyni Ludmilu Brožovou, v roli manžela Milady Horákové Bohuslava se představí Američan Robert Gant. Chybět nebudou ani známá česká jména – Tatjana Medvecká, Vica Kerekes, Jaromír Dulava nebo Karel Dobrý.

Zatčení Milady Horákové ve filmu Milada

Zatčení Milady Horákové ve filmu Milada

Ambicí tvůrců je přiblížit dramatický osud Milady Horákové, který ve své době otřásl světem. Scénář Davida Mrnky není založen na popisu tehdejší politické situace v Československu, ale na základě skutečných událostí, bez zbytečného patosu vypráví osobní příběh hlavní protagonistky. Zaznamenává Miladiny ambice i pochybnosti, rozpolcenost mezi povinnostmi k vlasti a rodině, odhodlání žít v souladu se svým přesvědčením. Dcera Milady Horákové, Jana Horáková – Kánská, tvůrcům zpřístupnila dosud nezveřejněné podklady a materiály, např. osobní dopisy, rodinné fotografie, paměti Bohuslava Horáka. Film Milada není dokument a ani jsme se o něj nesnažili. Nicméně obsahuje pasáže s přesnými citacemi – například poslední Miladiny dopisy, její řeč během soudního procesu, Gottwaldův projev z Února a další. Zbývající texty byly napsány na základě toho, jak a o čem reálné postavy v té době hovořily. Jde o historický film, založený na pravdivém příběhu,“ vysvětlil David Mrnka.

Milada (Ayelet Zurer) a Arnošt Heydrih (Vladimír Javorský) ve filmu Milada

Milada (Ayelet Zurer) a Arnošt Heydrih (Vladimír Javorský) ve filmu Milada

Robert Jašków jako Jan Masaryk ve filmu Milada

Robert Jašków jako Jan Masaryk ve filmu Milada

Alena Mihulová jako hospodyně rodiny Horákových ve filmu Milada

Alena Mihulová jako hospodyně rodiny Horákových ve filmu Milada

Kameramanem filmu Milada je Martin Štrba, architektem Milan Býček, kostýmní výtvarnicí Simona Rybáková, autorem hudby Aleš Březina. Koproducentem je Seznam.cz, distributorem společnost Bohemia Motion Pictures, premiéra filmu je plánovaná na podzim 2017.

-red-
zdroj: S. Andělová / 2media
foto: Vojtěch Hurych