Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ČEKÁME VE ČTVRTEK VEČER: TRAILER FILMU PAST OD M. NIGHT SHYAMALANA S JOSHEM HARTNETTEM

Začíná FAMUfest, letos je věnován lásce

Soutěžní přehlídka filmů studentů FAMU se od středy 23. listopadu koná v prostorách Bio Oka, Studia Hrdinů a v Café Jedna. Tématem 33. ročníku Famufestu je Láska, která bývá nejčastějším katalyzátorem dramatických zápletek ve filmu.

famu-fest

V rámci doprovodného programu se bude promítat i Divoká planeta z roku 1973. Jde o velice invenční a mezi veřejností ještě pořád málo známý animovaný sci-fi snímek, který vznikl v československo-francouzské spolupráci. V Československu ale k vidění skoro nebyl. Odehrává se v budoucnosti, kde žijí humanoidně vyhlížející tvorové, mnohem vyspělejší a větší než lidé. Pár lidí považují za zvířátka či hračky a většinu se snaží vyhladit. Malý chlapec prchá spolu s ostatními lidmi na Divokou planetu, aby jim unikl. Některé části artistního animovaného snímku, který filmaře už dlouho fascinuje, mají silnou a děsivou atmosféru, rozhodně není vhodný pro menší děti. Film vznikl v pražském studiu Jiřího Trnky a v režii Reného Lalouxe, scénář obstaral surrealismem ovlivněný výtvarník a spisovatel Roland Topor. Na festivalu v Cannes kdysi dostal cenu poroty.

Divoká planeta (foto: archiv)

Divoká planeta (foto: archiv)

Organizátoři Famufestu připravili na sobotní večer exkluzivní audiovizuální představení, při kterém během projekce filmu Divoké planety zahraje speciálně složená živá hudba od elektronického producenta Aid Kida. Ten se pro tento projekt spojil s Tomášem Havlenem, violoncellistkou Terezií Kovalovou a Jiřím Libánským.

„Masterclasses pro veřejnost s respektovanými filmovými tvůrci se uskuteční v Bio Oko. Do Prahy přijal pozvání americký filmový producent Christopher Leggett, který se mimo celovečerní filmovou a dokumentární tvorbu věnuje i produkci hudebních klipů (Sigur Rós) a reklam. Halucinogení vizuál a soundtrack od Flying Lotus skloubil právě v jeho novém snímku Love True, který Leggett v Praze osobně představí. Druhým významným hostem je Kinga Dębská, polská režisérka a držitelka ceny Polské filmové akademie za scénář k filmu Moje dcery krávy a dokument Herečka. Debská režírovala i snímek Hel s Aňou Geislerovou v hlavní roli z roku 2009. Třetím hostem je mladý slovenský autorský dokumentarista Miro Remo,” prozradila za pořadatele Klára Skřenková.

Podrobný program, včetně doprovodného najdete na www.famufest.cz

-red-
zdroj: Famufest

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast