Nepřehlédněte

Nejočekávanější prosincové filmy (ukázky)

Letošní prosinec má několik velmi silných titulů. V Česku jim vévodí především pokračování pohádky Anděl Páně. Dvojka se velmi povedla a tak jsme rádi, že ji lze také doporučit. Dvojkou (v našem přehledu) je z našeho pohledu blížící se vedlejší film slavné vesmírné ságy – Rogue One: Star Wars Story. Pozoruhodné je podle trailerů sci-fi Pasažéři. Vaší pozornosti by nemělo uniknout hvězdně obsazené drama Collateral Beauty či nový Underworld. Exkluzivní předpremiéru bude mít v Praze mezi svátky historické drama Masaryk (do kin jde až v březnu). Pokud máte rádi drásavé příběhy, vyrazte na francouzský snímek Kameny bolesti. A jestli se naopak chcete uklidnit, můžete jít na animovanou Červenou želvu, stojí za to. Na plátna dorazí další filmová adaptace počítačové hry – Assasin´s Creed. Komediální žánr tentokrát zastupuje další francouzský film – Špinavej kšeft.

Anděl Páně 2 (od 1. prosince)falcon-logo

Je třeba něco dodávat? Vůbec nejoblíbenější novodobá pohádka má po jedenácti letech druhý díl. A dobrá zpráva je, že je možná ještě lepší. Tady můžeme návštěvu kina opravdu vřele doporučit.

Rogue One: Star Wars Story (od 15. prosince)

A tady taky není přiliš co představovat. První z vedlejších filmů stojící mimo ucelenou řadu dosavadních sedmi částí se odehrává před událostmi IV. epizody. Vypráví příběh skupiny netradičních hrdinů, kteří se dají dohromady, aby splnili odvážný a zdánlivě nemožný úkol: Ukrást plány Hvězdy smrti.

Pasažéři (od 29. prosince)falcon-logo

A další sci-fi záležitost. Po letošním skvělém počinu Příchozí je tu na první pohled komerčnější projekt s většími efekty a také luxusním obsazením. Chris Pratt a Jennifer Lawrence představují dva pasažéry vesmírné lodi, která je má dopravit na jinou planetu, kde by měli začít nový život. Když je jejich hibernační kóje za záhadných okolností probudí o 90 let dříve, než loď dosáhne svého cíle, mění se ale rutinní cesta v souboj o přežití. Celá loď se ocitá na pokraji zničení, a pasažéři pomalu začínají zjišťovat skutečnou příčinu toho, proč byli probuzeni.

Collateral Beauty: Druhá šance (od 22. prosince)freeman

Will Smith v hlavní roli a spolu s ním velké hvězdy – Kate Winslet, Keira Knightley, Helen Mirren nebo Edward Norton. V době, kdy úspěšný vedoucí pracovník newyorské reklamní agentury (Will Smith) prožívá hlubokou osobní tragédii a zcela se stahuje do ústraní, jeho kolegové vymyslí drastický plán, jehož cílem je přinutit ho překvapivým a hluboce lidským způsobem se vyrovnat se svým žalem. Diváci našeho YouTube kanálu navíc následující trailer hodnotí jako jednu z nejlepších upoutávek tohoto roku.

Underworld: Krvavé války (od 8. prosince)falcon-logo

Další pokračování úspěšné filmové série Underworld, tentokrát s podtitulem Krvavé války, sleduje osudy upíří smrtonošky Selene (Kate Beckinsale), která se brání nemilosrdným útokům jak ze strany lykanů, tak i upířího rodu, který ji zradil. Za pomoci svých jediných spojenců Davida (Theo James) a jeho otce Thomase (Charles Dance) musí zastavit odvěkou válku mezi lykany a upíry i za cenu, že bude nucena za mír položit tu nejvyšší oběť.

MasarykBioscop logo
(exkluzivně pouze 25. – 31. prosince, pak až od března 2017)

Tohle nebude žádná nuda. Jednak film vypráví o synovi prezidenta T. G. Masaryka Janovi. A když se podíváte na pár záběrů z traileru, pochopíte, že tvůrci nenatočili fádní životopisnou studii. Nebudeme prozrazovat víc. Podívejte se.

Červená želva (od 1. prosince)aerofilms-logo

Neexistují jen animáky od Disneyho, Pixaru či Laiky. Jsou i skvělá evropská studia, která většinou užívají klasickou animaci a dokáží natočit vysoce ceněné snímky, vhodné jak pro děti, tak dospělé. Příběh trosečníka na tropickém ostrově, obydleném želvami, kraby a ptáky, je zároveň univerzálním příběhem všech zásadních okamžiků v životě člověka. O sebepoznání, lásce, rodičovství i střídání generací vypráví oscarový režisér Michaël Dudok de Wit beze slov, jen s pomocí řemeslně dokonalé animace. Magický snímek, srozumitelný napříč generacemi i kontinenty, získal v Cannes Zvláštní cenu v sekci Un Certain Regard a je prvním počinem kultovního japonského studia Ghibli s evropskou koprodukcí.

Assasin´s Creed (od 29. listopadu)cinemart

Film Assassin’s Creed vznikl na základě stejnojmenné slavné herní série a vedle Michaela Fassbendera se ve filmu představí další uznávaní herci Marion Cotillard, Jeremy Irons a Brendan Gleeson. Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými inkvizitory. Jeho novým vězením se stává tajné zařízení Abstergo vybavené revoluční technologií Animus, která odhaluje v lidské DNA genetické vzpomínky a tím umožňuje vrátit se a prožít vzpomínky předků, které byly dosud ztracené v minulosti.

Špinavej kšeft (od 22. prosince)AComp.CR.Logo

Jacques žije na malém městě. Všichni místní jsou na mizině, protože je hromadně propustili. Továrna zavřela, přítelkyně odešla a dluhy narůstají. Když mu místní mafiánský sázkař nabídne, aby zabil jeho ženu, Jacques ochotně přijímá…

Kameny bolesti (od 1. prosince)

Gabrielle (Marion Cotillard) je nevyrovnaná a emocemi zmítaná mladá žena, která nedokáže ovládat své pudy. Obyvatelé malé vesničky v jižní Francii ji považují za šílenou a její chování za skandální. Aby Gabrielliny rodiče předešli nejhoršímu, Gabriellu proti její vůli provdají za nevýrazného španělského přistěhovalce Josého (Alex Brendemühl), o němž si myslí, že z ní udělá „počestnou ženu”. Po potratu způsobeném bolestmi z ledvinových kamenů ji lékaři pošlou na léčení do lázní. Tam potká Andrého (Louis Garrel), elegantního zraněného veterána z války v Indočíně, který znovu rozdmýchá vášeň, kterou Gabrielle pohřbila hluboko ve svém nitru. O své budoucnosti má Gabrielle jasnou představu, nepočítá však s hrou osudu…

-red-