Nepřehlédněte

Festival krátkých filmů vrcholí – tipy na poslední den

Festival krátkých filmů Praha, který přináší společnost organizující i MFF Karlovy Vary, dnes končí. To ale neznamená, že by v kinech Světozor a Pilotů byla nouze o nejlepší krátké filmy z celého světa. Od 14:30 si dopřejte nedělní pohádky pro dospělé v podání Uvěřitelných příběhů Neila Gaimana, třeba tu, v níž je mladý Eddie požírán, kousek po kousku, svou velmi starou přítelkyní, která potřebuje k přežití čerstvé maso.

A u pohádek ještě zůstaneme  – od 15:00 můžete se svými dítky vyrazit na Pragueshorts dětem do kina Aero. V 15:30 se v Malém sále představí výrazné české filmové talenty. Těšit se můžete třeba na film Změna kanálu Edgara Ortize o tom, jak poklidný život rodiny nabourá stávka televize, nebo na vítězný snímek Famufestu, Černý dort, Johany Švarcové.
V 17:30 hodin můžete vyrazit na vítězné filmy letošního ročníku, které do Prahy vyslalo osmnáct zemí.  Krátké filmy švédské režisérky Ninjy Thyberg si originálním způsobem pohrávají s tématy genderových i sociálních stereotypů, sexuality, chápáním vlastního těla nebo s konceptem vztahu touhy, moci a ovládání. Od 18:00 v Malém sále kina Světozor.

Krmiči a požírači

Od 19:00 nám LABO ukáže, jak se dají filmy dělat jinak. Úsměv na tváři vám v Malém sále kina Světozor vyčaruje od 20:30 sekce Trouble Every day. Michael Fassbender za vámi na plátně přijde ve 21:00 do Velkého sálu Světozoru jako profesionální kasař, který se chystá na Loupež poslepu v programu BAFTA 70 a

Celý letošní program v kině Pilotů uzavře ve 21:30 Brutal Relax Show, tedy sbírka těch nejobskurnějších filmů, kteří dramaturgové festivalu za celý rok posbírali. Přijďte na Festival krátkých filmů Praha do Světozoru a Pilotů. Dnes naposled.

Více na www.pragueshorts.com