Emir Kusturica uvede na Febiofestu svou novinku s Monicou Belluci

Jak už víte, na Febiofest jako jeden z hlavních hostů dorazí i absolvent FAMU a světová filmařská veličina Emir Kusturica. Na festivalu uvede předpremiéru vášnivého milostného příběhu Na mléčné dráze s Monicou Bellucci v hlavní roli. Legenda evropské kinematografie se poprvé v kariéře navíc obsadila do hlavní role. Snímek uvede do českých kin 11. května distribuční společnost Film Europe. Předpremiéra s režisérem proběhne 29. března.

“Vytvořil jsem moderní pohádku o objevování krásy lidských světů. Je to velmi jednoduchý příběh, jehož natáčení bylo fyzicky těžší a náročnější při filmování exteriérů, než by se mohlo zdát. Hledali jsme totiž takovou krajinu, která by umocnila vnitřní svět hlavních postav – muže a ženy, kteří se do sebe zamilují a jsou ochotni obětovat se přírodě,” říká o filmu Emir Kusturica. Ten si ve filmu zahrál muže, který uprostřed války rozváží na oslu mléko a zamiluje se přitom do krásné Italky s problematickou minulostí v podání hvězdy italského filmu Monicy Bellucci.

Na mléčné dráze – foto z natáčení

Kusturica vzkřísil svou typickou komediální expresivitu, důraz na výrazné výtvarně řešené scény a živelnou hudební složku. Natočil emotivní romanci, která připomíná, proč v devadesátých letech patřil k největším hvězdám evropského filmu a proč patří do exkluzivního klubu režisérů se dvěma Zlatými palmami z Cannes. Balkánská lovestory Na mléčné dráze otevírá dveře k nostalgii po předminulé dekádě a okouzluje archetypálním příběhem o lásce v době, která jí nepřeje.

Emir Kusturica patří k nejslavnějším a nejoriginálnějším evropským režisérům. Absolvent pražské FAMU posbíral řadu významných mezinárodních cen od Zlatého lva v Benátkách za film Vzpomínáš na Dolly Bell?, přes Zlatou palmu v Cannes za snímky Otec na služební cestě a Underground. Z Berlinale si odvezl Stříbrného medvěda za režii snímku Černá kočka, bílý kocour a za nejlepší anglicky mluvený film Arizona Dream.

-red-

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.