Nepřehlédněte

Prověř filmové znalosti a vyhraj cestu na jubilejní festival v Cannes

Program Kreativní Evropa MEDIA vyhlásil celoevropskou soutěž s názvem #euFilmContest, v níž si filmoví fanoušci mohou otestovat své  znalosti současného evropského filmu. Deset nejúspěšnějších účastníků soutěže vyhraje cestu na jubilejní 70. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Cannes, který patří mezi nejstarší a nejprestižnější filmové festivaly na světě. Festival se koná v květnu 2017 a pořadatel soutěže hradí výhercům ubytování i cestu.

Cannes (ilustrační foto – archiv)

Soutěž #euFilmContest potrvá až do 17. března 2017 a účastníci v ní mají odpovědět na 25 otázek týkajících se filmů nebo jiných audiovizuálních děl podpořených programem Kreativní Evropa MEDIA. Za každou správnou odpověď získají jeden bod, bod navíc pak mohou získat také za sledování facebookové nebo twitterové stránky programu Kreativní Evropa MEDIA. Zúčastnit se mohou soutěžící starší 18 let.

Soutěžní otázky nejsou těžké, ale vyžadují filmový rozhled na poli evropských filmů

Kreativní Evropa MEDIA je program Evropské unie na podporu evropského audiovizuálního průmyslu, existující od roku 1991. Každý rok podpoří kolem 2 000 projektů, včetně filmů, TV seriálů, videoher, vzdělávacích programů, kin a mnoha dalších. V České republice vzniká s podporou EU řada nových českých filmů, naposledy třeba Rodinný film nebo Bába z ledu. Tento program podporuje také filmové festivaly – Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně, Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm v Třeboni či Letní filmovou školu v Uherském Hradišti. Podporu má i na 30 kin v 19 městech – Ostravě, Hradci Králové, Vsetíně nebo v Českých Budějovicích.

Pravidla soutěže a soutěžní formulář najdete na: www.wealllovestories.eu/filmcontest

-red-