Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ PRÁVĚ PROBÍHÁ V PRAZE. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Herci a tvůrci trilogie Zahradnictví pokřtili knižní předlohu Petra Jarchovského

Už za dva týdny vejde do kin první film z očekávané trilogie Jana Hřebejka a Petra Jarchovského Zahradnictví. První ze třech výpravných filmů se jmenuje Rodinný přítel a ústředními postavami v něm je především dvojice Ondřej Sokol a Aňa Geislerová. Oba spolu s režisérem, dětskými představiteli a Sabinou Remundovou pokřtili knižní předlohu od Petra Jarchovského. Tentokrát se kniha neničila fádním sektem, ale byla posypána symbolicky semínkem jarního osiva (Řeřicha). Odpoledne v paláci Luxor proběhla autogramiáda pro veřejnost. 

Rodinný přítel (O. Sokol a A. Geislerová)

Čtvrtý díl chystané trilogie samozřejmě všichni známe. Jsou jím legendární Pelíšky. Ve filmech Rodinný přítel, Dezertér a Nápadník tak potkáme některé známé postavy v mladším vydání.
„Tato trilogie je návratem Hřebejka a Jarchovského do světa filmů, pro které jsem je začal milovat. S typickým humorem a laskavostí svých autorů vypráví rodinnou kroniku na pozadí nejpohnutějších období dějin naší země 20. století,“ dodává producent filmu Viktor Tauš.

Právě teď | Herci křtí předlohu k trilogii Zahradnictví, která právě vyšla. Film bude v kinech za 14 dní.

Zveřejnil(a) totalfilm.cz dne 12. duben 2017

Dvojice Geislerová – Finger prochází všemi třemi filmy a „zestárne“ tak o dvacet let. „Je krásné, že můžu hrát s divou českého filmu. Před rokem bych se ani nenadál, že si zahraju zrovna s Aňou, a že bude moje manželka. Úžasné potkání!“ říká Martin Finger (hraje roli Jindřicha, kterého v Pelíšcích hrál Jiří Kodet).

Autogramiáda knihy Zahradnictví

Ovšem velmi kvalitní je i obsazení dalších rolí a zejména děti se podařilo objevit nesmírně talentované. „Najít v castingu děti, které jsou ve třech generacích, bylo to nejtěžší. Ale kromě hlavních, i v těch trochu menších, ale stěžejních rolích, hrají nejlepší herci, které znám. S řadou z nich jsem už spolupracoval, s některými se ale třeba řadu let znám, a nikdy jsme spolu nedělali. Například s Karlem Dobrým nebo Davidem Novotným,“ svěřil se režisér Jan Hřebejk.

Všechny tři filmy se natáčely souběžně už od června 2016, vznikly pro ně největší filmové dekorace v novodobé historii českého filmu, a dohromady šlo o více než 80 natáčecích dnů.
Film poprvé uvidí diváci nadcházejícího festivalu Finále Plzeň, kde bude 20. dubna západočeskou přehlídku zahajovat. Do českých kin pak vstoupí v distribuci CinemArt 27. dubna. 

-red-
foto/video: Totalfilm.cz / CinemArt 
zdroje: G. Zajícová, CinemArt, vlastní zpráva

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast