Anifilm 2017 – tipy ze středečního programu

Po včerejším slavnostním zahájení začíná v Třeboni regulérní festivalový den. A projekce startují už ráno. Do Světozoru můžete na desátou vyrazit na Lichožrouty. Kdo ještě neviděl filmovou adaptaci knižního bestselleru českého spisovatele, básníka a libretisty Pavla Šruta, může to směle napravit. Český animovaný celovečerní film se líbí i v zahraničí.

Dívka bez rukou začíná ve 13 hodin v Divadle J. K. Tyla. Jde o příběh inspirovaný drsnou pohádkou bratří Grimmů. V těžkých časech přistoupí zoufalý mlynář na obchod s ďáblem, kterému výměnou za nezměrné bohatství nevědomky přislíbí svou jedinou dceru. Dívka je však natolik nevinná, že si ji ďábel nemůže odvést. Mlynář zaslepen zlatem, které mu nyní proudí do mlýna, se snaží ďáblovi ještě pomáhat…

Ve Světozoru se můžete podívat na krátké animované filmy Jiřího Šalamouna, letošního laureáta Ceny za celoživotní dílo. Pásmo Maxipsem v animaci začíná v 19 hodin. V Divadle J. K. Tyla začíná o půl hodiny dříve (18.30) začíná ručně animovaný celovečerní film podle komiksu uznávaného britského spisovatele a ilustrátora Raymonda Briggse Ethel a Ernest. Vypráví příběh Raymondových rodičů – Ethel a Ernesta – dvou obyčejných Londýňanů, kteří prožívají období nevšedních událostí a velkých společenských změn. Tento humorný a hořkosladký film sleduje osudy služebné Ethel a mlékaře Ernesta od jejich prvního náhodného setkání v roce 1928 přes narození jejich syna Raymonda v roce 1934 až do konců jejich životů, které přišly během několika měsíců po sobě v roce 1971.

Ve 21.00 je připraven snímek Odplatomsta. Je osmým celovečerním filmem legendárního nezávislého animátora Billa Plymptona. Zároveň je jeho prvním, na kterém spolupracoval s jiným výtvarníkem. Film vypráví příběh podřadného lovce odměn (nechá si říkat Rod Rosse, jednočlenná parta), který se zaplete do sítě nebezpečí poté, co přijme práci od bývalého motorkáře a wrestlera a nyní senátora „Deathface.“ Rod musí najít něco, co bylo senátorovi ukradeno a dopadnout zlodějku. Rosse ale brzy zjišťuje, že na téhle špinavé prácičce něco nesedí…

Populární projekce na náměstí probíhají i letos a každý večer přináší jeden komerční flák. Dnes je to hit hitů Tajný život mazlíčků.

V sále ČT probíhají projekce pro nejmenší a o patro výš v Roháči je připravena Škola animace. Filmoví profesionálové se dnes mohou dovědět jak si vybírá projekty produkční firma Nutprodukce (Hořící keř, Pustina). Italskou animaci představí jedna z porotkyň Chiara Magri, probírat se bude financování krátkých filmů a představí se i oceňované animační studio Cinemon Entertainment.

Kompletní program najdete na stránkách festivalu zde.
Návštěvníkům je k dispozici festivalové centrum, obchůdek s festivalovými předměty a festivalová kavárna.
Dění na festivalu můžete sledovat i na našem instagramu nebo YouTube.

-red-

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.