Jumanji má první trailer – do kin půjde v prosinci (video)

O pokračování či remaku Jumanji se diskutuje snad od natočení originálu s Robinem Williamsem. Což už je slušných 22 let, mezi kterými už došlo k pár ohlášení pokračování či restartům. Williams spáchal sebevraždu, James Horner se zabil v letadle a slíbený film pořád nikde. Jako by jeho zfilmování hlídal samotný Lovec.

A tak musela přijít komediální partička kolem Dwaynea Johnsona a Kevina Harta, aby tuhle zapomenutelnou klasiku dali dohromady. K překvapení všech se nejedná o restart, ale o volné pokračování. Samozřejmě přepracované do podoby dnešních kinohitů, takže můžete čekat jednoduchou komedální akci, vystavěnou hlavně na rozdílech mezi hlavními avatary a hlavně rozdíly mezi skutečnými hrdiny, kteří je ovládají. Takže tentokrát jsme přímo v Jumanji. Samotná hra samosebou už není obyčejná deskovka, ale videohra, která hrdiny natáhne přímo do svého dění. A tak hubeňour získá tělo The Rocka, blondýnka Jacka Blacka, vysoký pak tělo Kevina Harta a uťápnutá dívčina nakonec tělo zrzavé krásky.

Jumanji (foto: Sony)

Špičkování na téma jsem děcko uzavřené v těle Dwaynea Johnsona nebude fungovat do nekonečna, takže se v Jumanji představí i spousta akce. A i přes menší “pošramocení” originálu, o kterém padne několik zmínek, to všechno vypadá dost sympaticky. Potíž je v tom, že se do kin podívá Jumanji až v prosinci tohoto roku, kde jak všichni dobře víme, čekají osmé Star Wars, takže už jen z hlediska komerčního bude mít Jumanji velmi těžkou startovací pozici. Tvůrci si ale očividně věří, takže doufejme, že nás v chladných měsících budou čekat příjemné tropy skrz nové Jumanji.
V kinech se začne bubnovat od 21. prosince v distribuci Falconu.

Petr Račko, Totalfilm.cz
foto/video: Falcon © 2017