Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

To nejlepší z letních filmových novinek na DVD a BD

Máme tu pravidelný přehled DVD a BD novinek. Tentokrát se podíváme na ediční plán obou distributorů v rámci celých prázdnin. V červenci i srpnu vychází několik silných titulů a tady je přehled těch nejdůležitějších z nich. Sami bychom si do domácí videotéky pořídili určitě Logana, Ghost in the Shell, Kmotr kolekci, překvapivě skvělý horor Uteč nebo komedii Rande naslepo. V nabídce pro děti nechybí ani nové zpracování Krásky a zvířete.

Logan

Velmi úspěšná a kritiky a diváky ceněná rozlučka Hugha Jackmana s postavou Wolverina se řadí k nejlepším komiksovým adaptacím vůbec. Skvělý scenář, atmosféra a také existence černobílé „noir“ verze, kterou najdete v černém digibook vydání i steelboku – to vše dělá z tohoto titulu dokonalou záležitost pro kvalitní domácí kino. Na BD najdete bonusy z natáčení, komentáře tvůrců.

Ghost in the Shell / John Wick 2

Cyberpunková adaptace komiksu se Scarlett Johansson vzbudila velká očekávání. Rupert Sanders na vizuálu rozhodně nešetřil a Scarlette opět dokazuje, že je platnou akční hrdinkou.
Restartem novodobého akčního filmu byl John Wick s Keanu Reevesem a dvojka pokračuje v úspěšné krasojízdě s větším rozpočtem a lepší výpravou. Oba tituly opravdu stojí za to.
Ghost in the Shell obsahuje alespoň dva bonusy, což je u takového vizuálního typu filmu překvapivě málo. John Wick 2 vám ale naopak bonusovou nálož bohatě vynahradí. Blu-ray obsahuje víc než 10 bonusových materiálů.


Rychle a zběsile 8 / Život

Osmý díl nejvýdělečnější franšízy na světě Rychle a zběsile je ještě ulítlejší než předchozí díly. Přelétnout s autem ponorku, to je opravdu synonymum pro pěkné české označení „hustý“. Jedna část „rodiny“ se v osmičce trhne a začíná zběsilý závod o přežití.
Sci-fi novinka Život je skvěle obsazená a nabízí příběh, který tak trochu připomíná náznak scenáře legendárního Vetřelce. Život vypráví příběh šestičlenné posádky Mezinárodní vesmírné stanice, která se ocitá na samotném pokraji jednoho z nejdůležitějších objevů lidských dějin: prvního důkazu o existenci mimozemského Života na Marsu. Jenže se brzy zjistí, že forma života, kterou objevili je možná mnohem inteligentnější než samotná posádka…

[pullquote align=“full“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]Chystáme soutěž o oba tituly + kolekce Rychle a zběsile 1-7[/pullquote]


Kmotr – Omerta kolekce na DVD

O jedné z nejlegendárnějších sérií filmové historie byly popsány stohy opravdového i digitálního papíru. Právě vychází dárková kolekce všech restaurovaných filmů na DVD s bonusy a také s dárky uvnitř slušivé krabičky ve tvaru knihy. Najdete v ní magnety, pohlednice s hláškami z filmu, ukázky filmového scenáře a výsledných scén a karetní hru, která prověří vaše znalosti z mytologie Kmotra. Pro všechny fandy je tohle absolutní nutnost!

Rande naslepo / Úkryt v Zoo

Originální německá komedie s dabingem Vojty Kotka. Mladík, který touží pracovat v luxusním hotelu musí skrývat docela zásadní hendikep, postupně totiž přestává vidět. Dlouho se mu to daří dobře skrývat. Ale jednoho dne to samozřejmě musí prasknout… Milá komedie se sympatickým obsazením. Němci poslední dobou začínají komedie „umět“. Podívejte se na video z dabingu.
Historické válečné drama Úkryt v Zoo s Jessicou Chastain se sice odehrává v Polsku, ale točilo se v Praze a ve filmu poznáte několik českých herců. O natáčení jsme si povídali s Marthou Issovou a díky videu níže si představu o filmu uděláte mnohem lépe než čtením těchto řádků.


Volání netvora: Příběh života / Zlato

Kouzelný příběh podle známé literární předlohy Volání netvora. Dvanáctiletý Conor O’Malley (Lewis MacDougall) se chystá uniknout do fantastického světa netvorů a pohádek. Vyrovnává se s nemocí své matky (Felicity Jones), kvůli které musí Conor trávit čas se svou nepříliš sympatickou babičkou (Sigourney Weaver). Navštěvuje jednu z britských škol, kde se každý den musí potýkat s akademickým nezájmem a šikanou za strany spolužáků. Protože Conorův otec (Toby Kebbell) se odstěhoval do tisíce mil vzdálené Ameriky, prahne chlapec po někom, kdo by ho vedl.
S fantasy ale nemá nic společného thriller Zlato. Film je natočen podle skutečného příběhu těžebního skandálu Bre-X Mineral Corporation na počátku 90. let a možná byste ani na první pohled nepoznali jeho hlavní hvězdu. Mrkněte na trailer.


Uteč

Uteč patřil v amerických žebříčcích návštěvnosti k letošním megahitům. Na čele byl tento mysteriózní thriller několik týdnů. Za málo peněz hodně muziky, chtělo by se konstatovat. A je to skutečně tak. Režisér a scenárista Jordan Peele až do posledních minut udržuje hustou atmosféru a stupňuje napětí. Scenář nemá žádná slabá místa a rozhodně se nedá říct, že by měl nějaké očekávatelné momenty. Což je v rámci tohoto žánru to nejdůležitější.

Kráska a zvíře / Lego Batman film

Nový výpravný film Kráska a zvíře s Emmou Watson a Danem Stevensem vychází z původní animované klasiky studia Disney a nabízí opravdu velkolepou podívanou. Film nabízí divákům pohled na princův život dříve, než se stal zvířetem, a také na události, které z něj učinily muže, jenž si svou kletbu zasloužil. Více se věnuje také osudům Krásky předtím, než se vydá na zámek a setká se se zvířetem a pomáhá tak vysvětlovat, co mají ti dva společného a proč se z nich stali ti, kým nyní jsou. Nosiče obsahují jak originální tak česky zpívanou verzi filmu.
Batman je fenomén. Lego® je fenomén. Dohromady se tak jedná o celkem geniální tah. První kostičkový film jsme dostali v roce 2014 a stáli za ním Phil Lord a Christopher Miller, talenti, kteří přivedli na svět sérii Jump Street nebo Zataženo, občas trakaře. Byl z toho solidní hit, ze kterého byli nadšení jak kritici, tak diváci. A je tady další lego movie plný skvělé animace a ulítlých vtipů. Blu-ray navíc obsahuje 4 krátké animované filmy, vystřížené scény a filmy o filmu.

I tento měsíc vychází některé tituly v Ultra HD 4K verzi. Jejich přehled vidíte v grafice. A stále také probíhá akce Bontonfilmu a Samsungu, kde k vybraným televizorům a přehrávačům můžete získat až 10 ULTRA HD 4K nosičů zdarma.

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast