Nepřehlédněte

Nicole Kidman o Zabití posvátného jelena (videorozhovor)

Už ve čtvrtek do kin vejde jeden z nejočekávanějších titulů podzimu. Mysteriózní snímek Zabití posvátného jelena, který spojuje prvky černé komedie, thrilleru a hororu. Řecký provokatér Jorgos Lanthimos obsadil do temného příběhu hvězdné trio: Nicole Kidman, Colina Farrella a Barryho Keoghana. Mimořádně divný a znepokojující snímek si odnesl z letošního festivalu v Cannes cenu pro nejlepší scénář. Divácky nejnavštěvovanější film festivalu Be2Can se představí v kinech od 2. listopadu.

Lanthimos obsadil do hlavních rolí hollywoodské tváře. Ve snímku si manželský pár zahráli Nicole Kidman a Colin Farrell, jejichž život naruší záhadný teenager se zdánlivě nevinným výrazem, kterého ztvárnil talentovaný irský herec Barry Keoghan (Dunkerk). Jejich mistrovské herectví obdivuhodně vystihuje podtext každé scény. “Odjakživa jsem v sobě měla špetku rebelství, nikdy jsem se nechtěla přizpůsobit, ani hledat způsob, jak se přizpůsobit,” prozradila ke své roli Nicole Kidman.

Steven Murphy je úspěšný kardiochirurg, který žije v luxusní vile s krásnou ženou a dvěma dětmi zdánlivě pokojný život. Proč ale po práci vyhledává společnost podivínského teenagera Martina, kterému se snaží udělovat otcovské rady do života? A proč se Martin stále více vtírá do Stevenovi nenápadně podivínské rodiny? Odkud se berou nevysvětlitelné tragické události, které promění život Murphyových v naprosté peklo?

Film v kinech najdete od čtvrtka 2. listopadu.

-red-
foto/video: Film Europe © 2017

%d blogerům se to líbí: