Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NEJKRÁSNĚJŠÍ A NEJDOJEMNĚJŠÍ ANIMÁK ROKU? UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER ROZZUM V DIVOČINĚ?

Podívejte se na Garyho Oldmana v roli Churchilla (ukázka)

V lednu do českých kin vejde drama Joea Wrighta Nejtemnější hodina. Hvězdně obsazené historické drama má v hlavní roli Garyho Oldmana, který ztvárnil postavu Winstona Churchilla v příběhu založeném na skutečných událostech z doby jeho prvních týdnů ve funkci. Díky scenáristovi Anthonymu McCartenovi, navrženému na Oscara, se můžeme podívat na muže, který se za touto ikonou skrývá. 

Churchill, brilantní a duchaplný státník, který je ve svých 65 letech oddaným členem parlamentu, je nepravděpodobným kandidátem na post premiéra, nicméně situace v Evropě je zoufalá. Když Spojenci nadále podléhají nacistům a britská armáda nadále čelí problémům ve Francii, Churchill je s naléhavostí jmenován do funkce 10. května 1940.

Když se hrozba invaze na Spojené království Hitlerovými jednotkami nejasně rýsuje a 300 tisíc britských vojáků zůstává zahnaných do kouta v Dunkirku, Churchill zjišťuje, že jeho vlastní strana proti němu chystá spiknutí a král Jiří VI. (držitel Ceny Emmy Ben Mendelsohn) je skeptický, jestli jeho nový premiér takovou výzvu zvládne. Je konfrontován s nejzazším rozhodnutím – vyjednat s nacistickým Německem mírovou smlouvu a za hrozivou cenu zachránit britský lid nebo pokračovat v bojích s velmi nejasnými vyhlídkami.

S podporou své ženy Clemmie (Kristin Scott Thomas), s kterou žije v manželství již 31 let, hledá Churchill inspiraci v britském lidu, aby stál rozhodně a bojoval za ideály svého národa – volnost a svobodu. Se sjednocením jeho síly a slov mu pomáhá jeho vytrvalá sekretářka (Lily James) – Winston musí napsat a předat lidem takové projevy, které národ sjednotí. Nejen, že Winston musí odolat své vlastní nejtemnější hodině, ale zároveň s tím se snaží navždy změnit směr světových dějin.

Kromě Oldmana se po jeho boku na plátně objeví už zmíněná Kristin Scott Thomas a Lily James, dále pak Stephen Dillane, Ronald Pickup nebo Ben Mendelsohn.

V kinech se Nejtemnější hodina objeví 11. ledna v distribuci společnosti CinemArt.

-red-
zdroj: CinemArt © 2017

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast