Podívejte se na nepovedené záběry z Anděla Páně 2 a film o filmu

Už na Štědrý den bude mít na ČT1 premiéru nejúspěšnější český film posledních let Anděl Páně 2. Na pokračování pohádky Jiřího Stracha dorazilo do kin přes milion diváků. Sledovanost v televizi má novinka zajištěnou. Štědrovečerní pohádka v České televizi patří k nejsledovanějším televizním pořadu roku. Pravidelně se na ni dívá kolem 2, 7 milionu diváků. Dá se očekávat, že letos by tento atraktivní titul mohl tuto hranici i výrazněji pokořit.

Ne vždy se všechno povede hned napoprvé a takzvané zkažené scény patří k oblíbeným zábavám jak štábu, tak publika – jako jakýsi bonus. Protože chybovat je přece lidské i v pohádkovém příběhu. Podívejte se na video.

Na pozadí vzniku jedné z nejúspěšnějších pohádek se také můžete podívat ve filmu o filmu.

Rozhovor s režisérem Jiřím Strachem najdete v následujícím videu. Co bylo za celou dobu natáčení nejtěžší? “Asi nejtěžší byl ale předposlední natáčecí den v nebi, kdy jsem tam měl pána Boha, pannu Marii, všechny svatý, 30 andílků a do toho samozřejmě, protože je to významný projekt, tak si ho nenechal ujít jak pan generální ředitel České televize, Petr Dvořák, pak se přišel podívat pan ministr kultury Herman a k tomu ještě jsem pozval pana kardinála Duku a do toho mraky novinářů a fotografů, takže zvládnout režijně a organizačně celý tenhle ten kolos, abychom stihli ještě něco natočit, to mi dalo docela zabrat. Přišel jsem domů a upadl do bezvědomí. Ale zase to jsou věci, na které člověk pak celý život vzpomíná. Komu se přijde na natáčení podívat kardinál?”

čtěte také: Recenze | Anděl Páně 2 

Ve filmu Anděl Páně 2 uvidíme krom Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka i Aničku Čtvrtníčkovou, Vicu Kerekes, Pavla Lišku, Stanislava Majera a Marka Taclíka, Bolka Polívku, dále uvidíme Vojtu Dyka, Mariána Labudu a samozřejmě Jiřího Bartošku v roli Boha. V hvězdném nebi se sejde hvězdná sestava – Klára Issová, Lucie Bílá, Gabriela Osvaldová, Martin Huba, Jiřina Bohdalová nebo Veronika Žilková.
Scénáristku prvního dílu Lucii Konášovou vystřídal ostřílený autor Marek Epstein.

-red-

foto/video: Falcon, Totalfilm.cz, Česká televize © 2017

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.