Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ ZAČÍNÁ V PRAZE UŽ DNES. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Recenze | Ztracen v džungli – Radcliffe opět odevzdává roli všechno

Daniel Radcliffe se už dávno vymanil ze sevření J. K. Rowlingové a každým dalším projektem prokazuje svůj dobrý čuch na zajímavé projekty. Hrál už zajímavou klasickou hororovou roli (Žena v černém), mrtvolu (Švýcarák), člověka s rohama (Rohy), ruského feťáckého doktora na Sibiři (Zápisky mladého doktora) a teď si dává těžkotonážní noční můru každého cestovatele ve filmu Ztracen v džungli.

Ztracen v džungli (foto: Bontonfilm)

Ztracen v džungli vypráví skutečný příběh izraelce Yossiho Ghinsberga, který téměř před 40 lety skončil ztracen v Amazonských pralesech. V doprovodu podezřelého průvodce a dalších dvou poznání chtivých společníků se vydává na průzkum nebezpečných koutů amazonských pralesů. Nečekejte ale děsivé pronásledování lidojedů či něco závratně šokujícího. Bohatě stačí, když v takovém místě přijdete o společníky na cestě a zůstanete uprostřed nebezpečné oblasti úplně sám.

[pullquote align=“left“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]Radcliffe odevzdal roli vše[/pullquote]Radcliffe během natáčení drasticky zhubnul, účastnil se částečně i nebezpečnějších scén a je na první pohled evidentní, že roli hodně dal. Sám je asi největší devizou celého filmu. Ztracen v džungli je scenáristicky rutinní záležitost. Film není ničím originální, ale v podstatě se to dá pochopit. Přeci jen jde o příběh podle skutečné události.

Ztracen v džungli (foto: Bontonfilm)

V několika místech nastává problém s tempem filmu, přitom stačilo stopáž zkrátit o dvacet minut a bylo by to bez hluhých míst. Přesto dokáže Radcliffe dobře udržet vaši pozornost. Výrazně zaujme ještě Thomas Kretschmann. Zbytek hereckého ansámblu za řeč příliš nestojí.

Ztracen v džungli je každopádně slušná žánrová podívaná a standardní filmařina, která vás rozhodně neurazí. Zřejmě úplně nenadchne, ale na druhou stranu co vymýšlet převratného, když zobrazujete skutečný příběh.

 • 70%
  Režie - 70%
 • 60%
  Scénář - 60%
 • 80%
  Herci - 80%
 • 70%
  Kamera - 70%
70%

Ztracen v džungli (2017)

Radcliffe už není Harry Potter. Každý film ve kterém se objeví, je v podstatě něčím zajímavý. Sám herecky roste a vybírá si k tomu dobré role. Ztracen v džungli patří v jeho filmografii k těm mainstreamovějším titulům. Na druhou stranu je diváčtější než Rohy nebo Švýcarák. A to se taky počítá.

Martin Staněk, Totalfilm.cz
foto/video: Bontonfilm © 2017

Ztracen v džungli
Jungle
Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller
Austrálie / Kolumbie, 2017, 115 min
Premiéra: 27. prosince 2017 Bontonfilm

Režie: Greg McLean
Scénář: Justin Monjo
Kamera: Stefan Duscio
Hudba: Johnny Klimek
Hrají: Daniel Radcliffe, Thomas Kretschmann, Alex Russell, Lily Sullivan, Jacek Koman, Joel Jackson, Angie Milliken

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast