Festival krátkých filmů prezentuje ve svém programu Stink Films, točí pro ně i Ivan Zachariáš

Kromě Mezinárodní soutěže, Národní soutěže a dalších specializovaných sekcí letos Festival krátkých filmů Praha představuje tvorbu v Londýně působící společnosti Stink Films. Ta patří mezi nejoceňovanější a nejproslulejší produkce reklamního světa. Od samého začátku pro ni pracuje třeba i Ivan Zachariáš (mimo jiné autor znělek KVIFF nebo režisér Pustiny), a co je nejzajímavější, před dvaceti lety ji založil Čech Daniel Bergmann. Festival krátkých filmů začal včera a potrvá až do neděle.

Stink Films

Společnost Stink Films za dvacet let své existence vytvořila desítky videoklipů, reklam a “brand stories” pro velké i malé značky. Souběžně s tím koprodukovala dva celovečerní filmy, televizní sérii a řadu krátkých filmů, z nichž dva mohli diváci vidět i v rámci Mezinárodní soutěže FKF Praha.  Mnohé z projektů Stink Films pomáhaly svojí originalitou a nápaditostí definovat to, co se dnes označuje termínem “creative content” a především stále překvapují a baví svojí svěžestí a tvůrčí kreativitou. I když vznikly jako komerční zakázky, jsou mnohé z nich především brilantními krátkými filmy a malými uměleckými díly. Výběr z nich, a z krátkých filmů, které Stink Films produkovala, nabídne program, jenž je poctou této výjimečné společnosti.

Festival krátkých filmů Praha

Již po třinácté máte možnost užít si ty nejlepší a nejzajímavější krátké filmy z celého světa. Vedle dvacítky filmů vybraných pro Mezinárodní soutěž, a pětice, tvořící náš short list letos poprvé vyhlášené soutěže o nejlepší český krátký film, se můžete těšit na tradiční programy i jedinečné tematické bloky.

V sekci Labo si můžete dopřát filmy, jež chtějí být víc zážitkem než vyprávěním, v Brutal Relax Show na vás čeká nemilosrdný půlnoční set, kterým vás opět provede Simona Babčáková. Těm z vás, kdo by se rádi alespoň trochu vyznali v srdcích a mysli mužů, lze doporučit blok Muž – návod k použití, Světy zítřka jsme pak přichystali pro fanoušky sci-fi. Life on Mars je tu pro ty, kteří chtějí poznat nejoceňovanější naštvané filmy současnosti. Program #followme je určený prioritně uživatelům sociálních sítí a konzumentům digitálních forem odreagování. Pro děti od 5 do 9 let je i letos určen program animovaných filmů Pragueshorts dětem. A úplně samostatnou část festivalu tvoří premiérově připravená VR zóna, kde si můžete nasadit helmy a seznámit se s tím, jak nově také může vypadat audiovizuální zážitek.

Bližší informace na www.pragueshorts.com
Vstupenky na festival na pokladnách kina Světozor, Kino Pilotů, Bio Oko a Kino Aero

-red-