Iva Pazderková dabuje Dupku – Králíček Petr jde za měsíc do kin (video)

Výjimečný film pro celou rodinu, který kombinuje špičkovou animaci a živé herce. To je Králíček Petr, který vejde do českých kin 22. března. Zajímalo nás, jak vzniká český dabing a podívat se do zákulisí můžete i vy. Zaměřili jsme se na tři králice Dupku, Hupku a Bambulku, kterým český hlas propůjčily herečky Iva Pazderková, Táňa Vilhelmová a Hana Vagnerová. Dnes se můžete podívat, jak se role zhostila první z nich, Iva Pazderková. V originále její roli namluvila Elizabeth Debicki (Strážci Galaxie vol.2).

Beatrix Potterová, která králíčka Petra vymyslela, malovala zvířátka v lidském oblečení, aby byla pro děti veselejší. Ke kresbám později psala i pohádky, jako právě v roce 1893 Pohádku o Petru Králíkovi. Je jednou z nejúspěšnějších autorek literatury pro děti všech dob, její knihy se staly světovými bestsellery a byly přeloženy do desítek jazyků.
Petr není obyčejný králík na mazlení nebo na pekáč. S roztomilostí si tyká stejně jako kocour ze Shreka. Ale je to vůdčí typ a jako takový rozhodně nikoho nenechá na pochybách, že co si usmyslí, to taky udělá. Boj s panem McGregorem tak může směle začít. A ani lidský tvor si jednoduše nedokáže poradit se skvěle organizovanou partou domácích zvířátek…

Látky se ujalo studio Sony a vypadá to na trefu do černého. Vzpomeňte na Paddingtona, který byl také adaptací klasiky a dočkal se už druhého dílu.
I Králíček Petr se podobně jako medvěd Paddington nakonec vydá až do Londýna a boj s lidskou „havětí“ může pokračovat…

V hlavních rolích Rose Byrne a Domhnall Gleeson. Hlas Petrovi v originále propůjčí James Corden, v češtině Jan Dolanský. Režie se ujal Will Gluck, který má na kontě úspěšnou komedii Kamarád taky rád.

Králíček Petr dohopsá do našich kin 22. března 2018.
-red-
foto/video: Falcon, Totalfilm media © 2017