Nepřehlédněte

Exkluzivně s Alexandrou Borbély nejen O těle a duši (video)

Alexandra Borbély je jedna z největších vycházejích evropských hereckých hvězd. V prosinci 2017 získala tato mladá maďarsko-slovenská herečka Cenu Evropské filmové akademie pro Nejlepší herečku za film režisérky Ildikó Enyedi O těle a duši. Alexandra s námi natočila rozhovor, který si můžete pustit v následujícím videu.

První z několika cen ze světových festivalů získal snímek O těle a duši na loňském Berlinale. Poté herečka s režisérkou s filmem objely několik světových festivalů. V prosinci Alexandra získala již zmíněného “Evropského Oscara”. Před pár dny se filmová delegace vrátila z Los Angeles, kde byla přímým aktérem Cen Akademie®. Film byl totiž v pětici nominovaných neanglicky mluvených snímků. Nominaci nakonec neproměnil, ale snímek O těle a duši stále zůstává jedním z nejúspěšnějších evropských filmů roku 2017.

O těle a duši je nekonvenční love story dvou odlišně zmrzačených lidí: stárnoucího finančního ředitele jatek, jemuž tělesný handicap brání v navázání bližšího vztahu a mladé uzavřené kvalitářky masa s dokonalou pamětí, ale nepřekonatelnou fobií z tělesného kontaktu i potenciálního citového vzplanutí. Oba hrdinové, postupně ohromováni zjištěním, že sdílejí totožné sny (v nichž jsou laní a jelenem uprostřed zasněženého lesa), se je následně pokoušejí společně naplnit. Lehce excentrická, taktilní i odtažitá romance s prvky všednodenního dramatu a černé komedie sugestivně tematizuje dualitu bdělosti a snění, zvířeckosti a humanity, duše a těla.

Rozhovor natočen v prostorách pražského design hotelu Boho

Herci (Géza Morcsányi a Alexandra Borbély) s režisérkou Ildikó Enyedi na Berlinale (foto: Goes Kiez)

Alexandra Borbely, Ildiko Enyedi, a Monika Mecs na udílení 90. ročníků Cen Akademie (foto: Michael Baker)

-red-
video: Totalfilm.cz (1), Film Europe (2) © 2017, 2018

%d blogerům se to líbí: