Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Anifilm v sobotu (tipy a festivalové vteřiny)

Předposlední festivalový film v Třeboni bývá tradičně nejsilnější v návštěvnosti. Sobota i pěkné počasí tomu budou nahrávat i letos. Už včera odpoledne byl na Masarykově náměstí větší cvrkot a večer na projekci oscarového animáku Coco bylo doslova natřískáno. Připravili jsme pro vás několik tipů na festivalovou sobotu.

V 10:00 můžete ve Světozoru vidět soutěžní film Živitel. Jedenáctiletá Parvana žije se svou milující rodinou v afghánském Kábulu, v roce 2001 plně ovládaném Tálibánem. Doprovází otce při jeho snahách zajistit rodinu, umí číst a psát a dokáže dokonce vyprávět starobylé příběhy, které ji naučil. Ty jí v tomto okouzlujícím snímku o lásce k rodině a ohromné statečnosti malé dívky v přísně mužském světě pomáhají vzdorovat okolní nespravedlnosti. Její otec je totiž brzy neprávem uvězněn. V chlapeckém přestrojení a za pomoci stejně maskované kamarádky se Parvana začíná o rodinu starat sama. Odmítá se přitom vzdát snu, že jednou budou všichni zase pohromadě.

Ve 12 hodin budou ve Světozoru k vidění nejnovější české krátké animované filmy včetně Vánoční svatby sněhuláka Karla.

Ve 14:00 je v tomtéž kině k vidění další pásmo oceněné Libuše Čihařové. Tentokrát můžete vidět její režisérské počiny včetně Pohádkové planety nebo Malenky. V 16:30 se bude promítat pásmo k výročí založení Československa.

Rich Quade vylíčí v 16:00 ve Schwarzenberském sále, co ho přivedlo do studia Pixar Animation Studios, a popíše, jak na tom byl americký animační průmysl koncem osmdesátých let. Do studia Pixar nastoupil v roce 1992, kdy byl Příběh hraček teprve v plenkách. Společnost Pixar budovala své studio zaměřené na nové médium úplně od základů a hledala novou strukturu. Organizaci animačního oddělení ovlivnila řada technických, logistických, ale i filozofických faktorů. Rich Quade vysvětlí, jak tyto síly utvářely animační oddělení, které se pak do jisté míry stalo vzorem pro počítačem animovanou tvorbu.

[pullquote align=“full“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]Festivalové vteřiny se právě připravují, video bude do článku na toto místo brzy doplněno[/pullquote]

Večer budeme už znát vítězné filmy ve všech kategoriích. Celovečerní můžete vidět od 21.30. Na náměstí se pak bude od 21:00 promítat další originální počin Nicka Parka Pračlověk.

-red-
foto/video: Anifilm, Pilot Film, Totalfilm/CinemArt
fotogalerie: René Volfík © 2018

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast