Nepřehlédněte

Bistro Ramen – zábavný film o jídle a z kina japonské bistro (video)

Z pražského kina BIO OKO se od čtvrtka 24. května stane Bistro Ramen. Tentokrát se v kině až do neděle 27. května budou s šéfkuchaři z pop-upu Miska Ramen servírovat voňavé pokrmy a k tomu se divákům několikrát denně bude promítat nový film Bistro Ramen, což je japonsko-singapurský snímek o zvláštní moci jídla sbližovat lidi a napravovat dávné křivdy. A o lásce. A samozřejmě také o tom, jak uvařit ty nejlepší nudle se silným vývarem, masem nebo tofu, mořskou řasou a marinovaným vajíčkem. 

Mladý šéfkuchař Masato je odborník na tradiční japonský pokrm ramen, který se v jeho rodině vaří už po generace. Když mu život přichystá nečekanou zkoušku, vydá se Masato na dalekou cestu do Singapuru. Ve městě plném chutí a vůní pozná víc než jen lahodné recepty a rodinná tajemství. Ukáže se, že jídlo má zvláštní moc sbližovat lidi a napravovat dávné křivdy. A že láska prochází ramenem.

Vždy mě fascinovalo jídlo a jeho role v našich životech. Řekl bych, že přímo definuje, kým jsme. Jsem dokonce přesvědčený, že jídlo má moc lidi spojovat. Umí je dát dohromady za těch nejzáhadnějších okolností, řekl oceňovaný režisér Eric Khoo o námětu filmu, který měl premiéru na letošním festivalu Berlinale, a do české distribuce vstoupí 14. června.

„Když jsme film Bistro Ramen viděli poprvé, tak kromě toho, že nás potěšil a dojal, nám způsobil nezvladatelnou chuť na ramen. Nevzpomínám si na mnoho jiných snímků, který by o jídle vyprávěly tak barvitě, zábavně a láskyplně. Předpokládám, že diváci na tom budou po filmu s chutí na nudle podobně – a protože ramen se v Praze složitě shání, rozhodli jsme se jim to zjednodušit,“ říká ředitel Bia Oko David Beránek. Diváci tak budou mít výjimečnou příležitost ochutnat ramen, který je pro Japonce něco podobného, jako vepřo-knedlo-zelo pro Čechy, a nový film zhlédnout v předstihu před oficiální distribuční premiérou.

-red-
zdroj: Aerofilms © 2018

%d blogerům se to líbí: