Filmový festival Masarykovy univerzity se letos vybarví

18. ročník Filmového festivalu Fakulty informatiky Masarykovy univerzity vypukne 18. května v Brně. V rámci předmětů Základy filmové řeči a Produkce audiovizuálního díla vznikají snímky studentů uváděné na festivalu. Jejich autoři na nich aplikují kompletní tvorbu filmu, od prvotní představy, přes scénář, až po finální produkci a střih. Samozřejmostí je také samotná příprava celého festivalu, který úplně poprvé proběhl v roce 2001.

Celý letošní festival se nese v mottu „Vybarvi se“ a proto pokud nechcete mít jeden z květnových pátků (konkrétně ten 18.) zahalený každodenní šedí, ale krásně vybarvený, přijďte se v 19:30 podívat na festival na Fakultu informatiky MU nebo do Univerzitního kina Scala. Protože jsou prostory kina omezené, je třeba mít místa předem zarezervovaná. Rezervovat místo si můžete zde. Naopak do prostor fakulty žádnou rezervaci nepotřebujete a navíc se zde budou ke všem snímkům promítat také anglické titulky.

Poslední přípravy na festival

Vstup na festival i následnou afterpárty, která se letos koná v baru MorsArt je pro všechny návštěvníky zdarma. Festival probíhá pod záštitou děkana Fakulty informatiky prof. RNDr. Jiřího Zlatušky, CSc.

Pro více informací o festivalu klikněte zde http://festival.fi.muni.cz/

-red-
zdroj: T. Rašilovová