Recenze | Deadpool 2 – Dvakrát do stejné řeky vstoupíš!

Říká se, “Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš.” Možná to obecně platí, ale u Deadpoola by to byla děsná Škoda. Dělat si legraci ze všeho, ze sebe a s grácií, to umí málokdo. Ať už je řeč o jedincích nebo filmových postavách. Sázka na Deadpoola se filmovému studiu 20th Century Fox jednoznačně vyplatila. I když se v roce 2016 studio poměrně třáslo nad očekáváním výsledků prvního dílu, dopadlo to nadmíru dobře. Vzhledem k nízkým nákladům se film stal jedním z nejvýdělečnějších snímků posledních let. Dvojka se z mnohém poučila, i když chyby na prvním díle bych osobně hledal dost marně.

Deadpool 2 (foto: CInemart)

Víc mainstreamu

Studio ale zavětřilo příležitost a co se týče pokračování, rozevřelo náruč doslova dokořán. Deadpool tak ubral ze své syrovosti a stal se mainstreamovějším produktem. Vůbec to ale není špatně. Naopak. Dvojka uspokojí očekávání skalních fanoušků jedničky a opodstatní přítomnost něžnějšího pohlaví na sedačce vedle vás. Film totiž začíná romanticky. Ano, čtete správně…

Legrace a zase jen legrace

Po úvodní sekvenci, kde se podíváme, co vlastně Deadpool vyváděl od té doby, co jsme ho neviděli nás tvůrci pošlou do Wadeovy domácnosti a na chvíli okusíme jeho domácí štěstí. Nebude ale trvat dlouho. Vyprchá jako pára nad hrncem a zásadní událost odstartuje velkou akční jízdu, na jejímž konci bude zase romantika. Ale pozor! Mezi romantikou a romantikou vás čekají dvě hodiny plné nabušené akce (na ní je skutečně vidět, že se rozpočet razantně zvedl), neutuchajících nekorektních hlášek (Deadpool na nikom nenechá nit suchou) i efektních pop-kulturních spojení a narážek na další filmy, které každého musí hodně potěšit.

Deadpool 2 (foto: CinemArt)

Boží soundtrack

Scenáristé tentokrát byli poměrně vynalézaví a i když Deadpool 2 nemá nijak komplikovaný děj, to co se na plátně děje se vám díky ohromné porci vtipu bude znát možná ještě originálnější, než to nakonec opravdu je.
Zase je tu skvěle použitý soundtrack, jemuž vévodí někdo, koho byste v akční scéně skutečně nečekali. Zahraje tu Enya, éterická zpěvačka, jejíž keltské songy by v komiksárně fakt nikdo nečekal. Dokonce i úvodní bondovská “velkopíseň” od Celine Dion vyloudí nejeden úsměv a pobavení, i když je od této divy podána se vší vážností. Dá se říct, že Deadpool 2 je po Strážcích galaxie jednoznačně songově nejsilnějším filmem z marveláckého světa.

Padouch nebo hrdina?

Padouch nebo hrdina? My jsme jedna rodina! Pouze naznačují, že se zlounstvím Joshe “Thanose” Brolina to je možná trochu komplikovanější. Ale opět je Brolin naprosto famózní a výtečnému Ryanu Reynoldsovi je skvělým parťákem. I spojení s X-Meny tady nefunguje na vážné notě.
Deadpool a tvůrci si dělají legraci z konkurence (DC) ale i vlastní práce. Není nic snazšího, než na plátně ukázat nedokonalý CGI efekt a okomentovat to v reálném čase samotného Deadpoola. Kde jinde byste měli ostatně možnost něco takového udělat?

 • Režie - 80%
  80
 • Scénář - 70%
  70
 • Herci - 90%
  90
 • Vizuál, CGI - 80%
  80
 • Hudba - 90%
  90

Deadpool 2 (2018)

Deadpool 2 je opět nekompromisní. Humor je tu velmi černý, akce velmi brutální, hudba velmi promyšleně nasazená do těch správných scén. Tohle není jen čistý servis pro skalní fanoušky. Je to prostě skvělé a chcete to vidět znovu a znovu. Sám vyrážím minimálně třikrát, protože jsem si jist, že mi půlka věcí v tom kalupu utekla.

80 %
Martin Staněk, Totalfilm.cz
foto/video: CinemArt © 2018

Deadpool 2
Akční / Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, 2018, 119 min
Premiéra: 17. 5. 2018 CinemArt
Režie: David Leitch
Předloha: Fabian Nicieza (komiks), Rob Liefeld (komiks)
Scénář: Rhett Reese, Paul Wernick, Ryan Reynolds
Kamera: Jonathan Sela
Hudba: Tyler Bates
Hrají: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin, Brianna Hildebrand, Zazie Beetz, Bill Skarsgård, T.J. Miller, Terry Crews, Rob Delaney, Stefan Kapicic, Karan Soni, Eddie Marsan, Jack Kesy, Leslie Uggams, Julian Dennison, Šiori Kucuna, Hayley Sales, Luke Roessler, Scott Vickaryous

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.