Do Zlína přijíždí Rickon Stark ze Hry o trůny

I letos se na 58. Zlín Film Festivalu objeví Young Stars čili mladí nadějní herci, kteří představují svoje nové projekty. Do Zlína tak dorazí třeba irský herec Art Parkinson, kterého přiznivci seriálu Hra o trůny znají jako představitele Rickona Starka. Zahrál si i ve fantasy Drákula: Neznámá legenda. Ve Zlíně představí svůj nový film Zoo.

Art Parkinson ve Hře o trůny (vpravo)

Snímek natočený podle skutečných událostí rozvíjí příběh mladého Toma a jeho pochybných kamarádů, kteří neváhají bojovat o to, aby zachránili slůně z místní zoo během německých bombových útoků na Belfast roku 1941.

Dorazí také devatenáctiletý Josh Wiggins, který na festivalu uvede snímek Cesta divočinou. Jedná se o divoké dobrodružství zpovykaného městského chlapce Davida, který odchází do hlubokých hor Montany navštívit svého urostlého a samotářského otce Cala (Matt Bomer), který jej vezme na lov losů. Expedice se však strašlivě zvrtne a chlapci nezbývá, než si poradit v krizové situaci a objevit svůj nejniternější základní instinkt, o kterém ani netušil, že jej má.

Někdejší dětští herci se na festival rádi vrací. Sama Aňa Geislerová před lety do Zlína přijela s filmem Requiem pro panenku. Letos se vrátila jako předsedkyně poroty filmů pro děti a mládež.
Hvězdu na chodníku slávy letos mimo jiné dostane i Ivana Andrlová (Létající Čestmír, Podnájemníci) nebo Maroš Kramár (Princ Bajaja).

-red-
foto/video: HBO, One Media, Zero Media © 2018