53. MFF KV – Robert Pattinson je ve Varech, večer převezme cenu

Na úplný závěr festivalu dorazil britský herec Robert Pattinson. Známého herce proslavila teenagerovská sága Twilight, která byla podle jeho vlastních slov to nejtěžší, co ho v kariéře dosud potkalo. Především ohledně popularity a negativních jevů, které jsou s ní spojeny. Odpoledne na festivalu představil svůj oblíbený film Rover, ve kterém si zahrál. Večer si na slavnostním zakončení festivalu převezmen Cenu prezidenta MFF KV.

Robert Pattinson při úvodu filmu Rover

„Jsem moc vděčný, že tady film Rover promítáte. S jeho scénářem jsem okamžitě srostl a o tu roli jsem hodně stál. Absolvoval jsem tříhodinový casting doma u režiséra Davida Michôda a myslel jsem si, že to mám v kapse, když to bylo tak dlouhé. Pak jsem se dozvěděl, že skoro každý mladý herec v L. A. u něj strávil pár hodin. Ale už i ten casting byl skvěle režírovaný. David je podle mě jeden z nejlepších režisérů,“ uvedl Pattinson o muži, s nímž začne v následujících dnech natáčet nový film.

Robert Pattinson

Herec se také svěřil, že Rover z roku 2014 pro něj představuje jakýsi přelom. „Bylo to poprvé, kdy mi někdo dovolil hrát proti typu. To se mi začalo líbit  a teď hraju jen role, díky kterým v sobě můžu objevit něco nového,“ svěřil se populární Brit. Diváky v Městském divadle mile potěšil větou: “Česky umím jen ahoj.”

Stejně jako jeho britský kolega Daniel Radcliffe (Harry Potter) se i Pattinson úspěšně vymanil z herecké škatulky. S Davidem Cronenbergem natočil Cosmopolis a hrál i v dalších artových snímcích poslední doby. Naposledy zaujal výrazným výkonem v kriminálním dramatu Dobrý časy.
Do mainstreamové produkce se tedy herec už několik let nepouští.

-red-
foto/video: Film Servis Festival Karlovy Vary, Totalfilm.cz