53. MFF KV | Taika Waititi: Cítím se divně, když nasadím Hitlerův knírek (video)

Slavnostní zahájení letos spolu s producentem svého nového filmu Jojo Rabbit ozdobil novozélandský režisér Taika Waititi. V České republice v současnosti natáčí svůj nový film Jojo Rabbit. V novince, která se zařadí po bok zábavných divností z jeho autorské filmografie se objeví Scarlett Johansson, Sam Rockwell či Rebel Wilson. Sám Taika Waititi si zahraje postavu, která kombinuje zesnulého otce hlavního dětského hrdiny a idealizovanou představu Adolfa Hitlera. Ano. Chlapec je totiž tak trochu zmasírovaný propagandou a sní o tom, že vstoupí do hitlerových služeb. Snímek se odehrává v Berlíně v dobách nacismu. Podívejte se na rozhovor z červeného koberce.

“Hraji imaginárního kamaráda malého hrdiny, který je směsicí Hitlera a nějakých jiných hrdinů toho malého chlapce. Ale cítím se divně, když si obléknu ten kabát a nasadím knírek. Sám sobě se moc nelíbím,” říká o své roli režisér filmu.

Zmíněná Scarlett Johansson má hrát chlapcovu matku, která v bytě ukrývá židovku. Natáčení odstartovalo 28. května a skončí 20. července.

Taika Waititi a producent Carthew Neal

Taika Waititi přispěl nedávno do pokladny Marvelu docela obstojnou částkou. Vtipný a originální Thor: Ragnarok vydělal celosvětově více než 850 milionů dolarů. Režisérovi se tak otevřela cesta k realizaci jeho nejsmělejších originálních plánů.

čtěte také: Co děláme v temnotách královsky baví

Making a film sometimes feels as exhausting as trying to invade Russia. #jojorabbit

Příspěvek sdílený Taika Waititi (@taikawaititi),

-red-
zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary © 2018