Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NECHCE SE VÁM ČÍST? RECENZI NA FURIOSU SI MŮŽETE POSLECHNOUT V RÁMCI NAŠEHO PODCASTU ZDE.

Hanzlík má dotočeno – Léto s gentlemanem vejde do kin na jaře

Tento víkend skončilo ve středočeských Zduchovicích natáčení romantické komedie Léto s gentlemanem. Scénář k filmu o touze po svobodě, pozdní lásce a naději napsal Jaromír Hanzlík, který si tím splnil svůj sen. Hlavní postavu Artura totiž vytvořil pro sebe. Režii snímku svěřil Jiřímu Adamcovi.

Jaromír Hanzlík a Jiří Adamec (foto: Bioscop)

„Bylo to velké dobrodružství, byly to velké nervy a bylo to hrozně náročné,“ zhodnotil natáčení Jaromír Hanzlík. Po celou dobu totiž panovala na place extrémní vedra. „To bylo skutečně náročné, nebylo se kam schovat, lidi byli vysílení. Ale štáb i herci, všichni pracovali s opravdu vysokým nasazením a vypětím, a já jim za to moc děkuju.“ Kromě extrémního počasí se ale vydařilo snad úplně všechno. „Skvělí byli herci, kteří vzali třeba i ty malé jednodenní roličky, setkání s nimi byla moc příjemná. Měli jsme i štěstí na lokaci, na vesničku Zduchovice, místní nás tady přijali velmi příznivě a fandili nám…“

Léto s gentlemanem (foto: Bioscop)

I když zrovna netočil, nahlížel Jaromír Hanzlík alespoň přes rameno zkušenému režisérovi Jiřímu Adamcovi. Ten má na svém kontě desítky úspěšných televizních pořadů, inscenací, filmů i televizních seriálů a s Jaromírem Hanzlíkem se potkal před mnoha lety při natáčení seriálů Sanitka a Pojišťovna štěstí. Tentokrát však poprvé režíroval celovečerní film. „Umíte si představit nesnadnější kombinaci pro práci režiséra jako tu s hercem, který má tak významnou hereckou minulost, je scénáristou natáčeného filmu a spolu se mnou i spoluproducentem? Jaromír je navíc člověk s vyhraněným názorem, se zcela konkrétní vizí toho, co napsal… Takže upřímně, tohle byla pro mě doteď asi nejnáročnější režijní práce,“ vysvětlil režisér.

Léto s gentlemanem (foto: Bioscop)

Přesto jsou oba se spoluprací spokojení. „Když autor píše scénář, má vlastní představu, když jej pak režisér realizuje, tak představu nemá nikdy totožnou.  Ale je příjemné, když se ty dvě představy někde protnou. A když dojde dejme tomu k ne tak kompatibilní situaci, tak je krásné, když se režisér a autor dokážou dohodnout. A to se mi, myslím, s Jirkou Adamcem povedlo. Buď jsme došli k nějakému kompromisu, nebo jeden druhého přesvědčil o své pravdě. Ale myslím si, že ducha filmu jsme cítili úplně stejně,“ dodal Jaromír Hanzlík.

Léto s gentlemanem (foto: Bioscop)

Oba teď čeká práce ve střižně, aby film na jaře příštího roku poslali do kin. A oba se tam těší. „Myslím, že jsme všechno natočili tak, že do střižny můžeme jít pracovat v klidu,“ řekl Jiří Adamec. „Půjdeme se tam s chutí podívat na to, co jsme natočili, střihem tomu dáme rytmus, muzikou náladu a pak to pošleme divákům, pro které jsme to dělali,“ dodal Jaromír Hanzlík.

Romantická komedie Léto s gentlemanem je určena především pro ženy. „Myslím ale, že když si ženy vezmou do kina svoje partnery, tak i ti si tam najdou něco svého. Chceme, aby ten film pobavil, potěšil, zlepšil náladu, aby takzvaně pohladil po duši,“ řekl autor scénáře a představitel hlavní role, který se proslavil v 70. letech komedií Léto a kovbojem, na niž pouze podobným názvem Léto s gentlemanem částečně odkazuje, nejedná se však o jeho pokračování.

-red-
foto: Bioscop © 2018

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast