Nepřehlédněte

Helen Mirren v hororu podle skutečnosti (soutěž o DVD)

Oscarová herecká hvězda Helen Mirren se v hororech příliš neobjevuje. Tady ale udělala výjimku. Na odlehlém místě asi 80 kilometrů od San Francisca se nachází nejstrašidelnější dům na světě. Byl postaven Sarah Winchesterovou (oscarová herečka Helen Mirrenová), dědičkou jmění rodiny Winchesterů. Je to dům, který snad nikde nekončí. Stavěli ho nepřetržitě rychlým tempem dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu několik desetiletí a dnes se tyčí se do výšky sedmi poschodí a nachází se v něm stovky pokojů. Co se v dotyčném domě děje a proč ho majitelka neustále rozšiřuje? O tom vypráví tento film, který vyšel na DVD a Blu-ray od Bontonfilmu.

Pro člověka neznalého vypadá jako monstrózní pomník věnovaný šílenství duševně choré ženy. Sarah ho ale nestaví ani sama pro sebe, ani pro svou neteř (Sarah Snookovou) ani pro ztrápeného doktora Erika Price (Jason Clarke), které do domu zavolala. Buduje vězení, útočiště pro stovky pomstychtivých duchů, z nichž ti nejděsivější si ještě chtějí s rodinou Winchesterů vyrovnat účty…

Helen Mirren v tomto filmu vůbec poprvé spolupracovala se dvěma režiséry najednou. „Myslím, že pro práci v jakémkoliv týmu režisérů je třeba mít hluboké pochopení pro psychiku toho druhého, což je samozřejmě ještě silnější faktor v případě dvojčat.  Bylo fascinující pozorovat, jak se to celé mezi nimi rozehraje,“ říká herečka. „Jako byste mluvili s jedním člověkem, ale odpovídala vám dvoje ústa. Zároveň však každý z nich plní jinou roli. To je jasné.”

Když se k filmu přidala Helen Mirrenová coby Sarah, rozběhl se i casting na další role. Producent McGahan upozorňuje, že pro film byla naprosto zásadní ještě jedna role. „Postava Jasona Clarka, doktor Eric Price nám dláždí cestu do tajuplného domu Winchesterů a k samotné Sarah Winchesterové. Jeho role je stěžejní,“ vysvětluje McGahan.

Soutěž o 3x DVD a 3x Blu-ray s filmem

SOUTĚŽ probíhá od 11. srpna do 19. srpna 2018. Dodavatelem cen do soutěže je společnost Bontonfilm.
Pokud chcete místo formuláře na webu použít soutěžní email soutez@totalfilm,cz – nezapomeňte do předmětu uvést „Já, Tonya″.
Při zpracování osobních údajů shromažďujeme osobní údaje odpovídající pouze stanovenému účelu a v rozsahu nezbytném pro naplnění kontaktování účastníka soutěže. Zpracovatelem stanovený účel, který je součástí smlouvy mezi účastníkem a zpracovatelem, je kontakt na výherce soutěže a doručení soutěžní ceny. Za tímto účelem byl stanovený rozsah údajů, uvedený v registračním formuláři, který obsahuje jméno, příjmení a email. Následně po případné výhře Totalfilm.cz doplní i adresu. Po ukončení soutěže se údaje likvidují a nejsou poskytovány třetím stranám ani marketingově využity.