Nepřehlédněte

David Novotný: Kapitán Kříž v Miss Hanoi je šťavnatej a má tajemství (video)

Do kin už příští týden (9. srpna) vejde nová česká filmová kriminálka režiséra Zdeňka Viktory. Příběh situovaný do severočeského Varnsdorfu nazvaný Miss Hanoi přivádí na plátna na první pohled dost nesourodou detektivní dvojici – českého, trochu rasistického detektiva (David Novotný) a vietnamskou vyšetřovatelku (Ha Thanh Špetlíková). Detektivové řeší případ zavražděné dívky z vietnamské komunity. V následujícím videu se o filmu a natáčení rozpovídal představitel kapitána Kříže David Novotný. 

“Zdeněk Viktora Kříže napsal tak, jak si myslel, že bych ho mohl dobře zahrát. Je takovej šťavnatej. Má tajemství, nevíme co má vlastně všechno za sebou, neznáme jeho zázemí. Prostě se tam najednou vytrčí a je tam,” prozrazuje o své roli David Novotný.

Ve filmu je spousta nekorektních hlášek a vtipů, které by leckdo mohl vyhodnotit jako rasistické. David Novotný k tomu dodává: “Ono se asi těžko odhaduje, kdy ten rasismus může ublížit a kdy ne. Ve chvíli, kdy neubližuje a vlastně baví obě strany, tu dotčenou i tu která se o to otírá, tak je to asi v pořádku.”

Se svou hereckou kolegyní byl spokojen: “Ha Thanh měla určitě obavu a zodpovědnost, byl to její první film. Ale my jsme se stali parťáky ve filmu i na place hned první den a vydrželo nám to až do konce.”

Kriminální drama Miss Hanoi vstoupí do kin 9. srpna.

-red-
foto/video: Falcon, Totalfilm Media © 2018

%d blogerům se to líbí: