Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ PRÁVĚ PROBÍHÁ V PRAZE. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Preview | Co všechno víme o filmovém Venomovi?

Ve snímku Sama Raimiho Spider-Man 3 nevykročil fanoušky oblíbený antihrdina Venom, kterého ztvárnil herec Topher Grace, zrovna tou správnou nohou. Nebo spíš symbiotickým chapadlem? Doufáme však, že to Tom Hardy v sólovce o Venomovi Robena Fleischera napraví. Ta by měla také pomoci nastartovat nové marvelovské universum studia Sony (bývá také popisováno jako “doplněk“ provázaného marvelovského universa.

[pullquote align=“left“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]Budeš ubližovat jen špatným![/pullquote]„Budeš ubližovat jen špatným lidem“ přikazuje hlavní hrdina svému bezohlednému vetřelci ve vlastním těle. Ale jeho hlas se v traileru chvěje vlastní nejistotou…
Hardy hraje novináře Eddieho Brocka vyšetřujícího pochybné činnosti doktora Carltona Drakea (Riz Ahmed), jehož laboratoř se zabývá symbiontem, který by mohl pomoci v evoluci lidské rasy. Nebo, jak tušíte, nebezpečně zamíchat kartami. Zkráceně, Drake se spojí se symbiontem a přemění se ve slintajícího slizáka s velkými zuby a dlouhým špičatým jazykem. Podaří se však Brockovi udržet kontrolu nad svými nově nabytými schopnostmi a použije je pro konání dobra?

Prezident Columbia Pictures Sanford Panitch film popisuje jako „zcela jiný hororový snímek“ a předpokládá se, že bude kráčet ve šlépějích Deadpoola a Logana, aby se stal součástí drsnějšího superhrdinského teritoria. Původně se očekávalo, že v kinech uvidíme eRkovou verzi. To se ale nestane. Flescher, který stojí také za překvapivým hitem Zombieland, dodává: „Jsou tam temné elementy a důvtip, který se mi líbí,“ zatímco zdůrazňuje hororový úhel pohledu slibem prozkoumat “Jekyllovu a Hydeovu“ dynamiku mezi Brockem a Venomem.

Tom Hardy na Comic-Conu v San Diegu (foto: archiv)

Na Comic-Conu 2017 se Hardy nechal slyšet, že se film z velké části inspiruje šestidílnou minisérií sešitů Venom: Lethal Protector z roku 1993. Fanoušci doufají, že v něm uvidíme také Spider-Manovo (Tom Holland) cameo. V komiksech totiž uzavře pavoučí superhrdina s Venomem dohodu, že ho nechá na pokoji, pokud přestane páchat zločiny a přestěhuje se do San Francisca, kde se odehrává i Fleischerův snímek. Mezitím Todd McFarlane, spoluautor Venoma a autor Spawa, který se s Jamiem Foxxem v hlavní roli podívá v roce 2019 do kin, naznačoval, že by se tito dva antihrdinové mohli někdy v budoucnu setkat: „Myslím, že by to mohlo být docela hustý“.

[pullquote align=“full“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]Film vejde do kin už 4. října.[/pullquote]

-red-
foto/video: Falcon, Sony, Columbia Pictures, Totalfilm.cz © 2018

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast