Čertí brko má Čertí song – podívejte se jak se baví čerti ve volnu (video)

Co dělají čerti, když náhodou nikdo nehřeší? Mají volno, a tak mohou vyrazit na pivo a přitom si pěkně zazpívat. Máme tady nový song z pohádky Čertí brko. Film Marka Najbrta vejde do českých kin už ve čtvrtek 29. listopadu. Autory hudby k filmu jsou Marek Doubrava a Viktor Ekrt. Filmovou hudbu natáčelo 85 hudebníků 4 dny. Níže si také můžete připomenout písničku uveřejněnou dříve. V ní zpívají představitelé hlavních rolí Jan Cina a Judit Bárdos.

Během natáčení čerti vypili celkem 50 litrů piva – samozřejmě nealkoholického.  Veselit se pro ně nic jednoduchého, jak přiznal jeden z pekelníků, herec Václav Kopta. „Ve filmu nejen zpívám, ale dokonce i tančím, což v letošním  horkém létě a v tom hustém čertovském kožichu bylo docela náročné,“ prozrazuje čert s hodností Podlucifera.

Pohádka s Janem Cinou, Judit Bárdos a Ondřejem Vetchým vznikala v produkci Punk Film a vyniká mimo jiné výraznou výtvarnou stránkou. V dalších úlohách se objeví nedávno zesnulý Marián Geišberg jako Markétčin otec, jako trio pytlovských vykuků Jan Budař, Tomáš Jeřábek a Jiří Maryško, obyvateli Pytlova se rovněž stanou Marek Daniel a Jana Plodková či Michal Dalecký, v pekle bude úřadovat i Jakub Žáček.

Příběh Čertího brka nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat.
Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce.  Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se zpustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky.

-red-
zdroj: U. Donátová
foto/video: Falcon, Punk Film © 2018