Nepřehlédněte

Cina jako kaskadér – návštěva na place Čertího brka (video)

Už za pár dní bude mít premiéru nová česká pohádka Marka Najbrta Čertí brko. Natáčení jsme navštívili už v srpnu 2017. Opět jsme se ocitli na hradě v Ledči nad Sázavou (o rok dřív jsme tamtéž navštívili štáb Anděla Páně 2). Už po prvních minutách na place nás zaujala velmi výrazná výtvarná stránka nového filmu. To ostatně vyzdvihuje v následujícím videu i režisér Marek Najbrt. Jana Cinu ten den čekal poměrně náročný kaskadérský výkon na hradební zdi. Musel si obléct postroj a za asistence kaskadérů nacvičit další záběr. Podívejte se na video.

Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat.
Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce.  Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se zpustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky.

Pohádka s Janem CinouJudit Bárdos a Ondřejem Vetchým vznikala v produkci Punk Film a vyniká mimo jiné výraznou výtvarnou stránkou. V dalších úlohách se objeví nedávno zesnulý Marián Geišberg jako Markétčin otec, jako trio pytlovských vykuků Jan BudařTomáš Jeřábek a Jiří Maryško, obyvateli Pytlova se rovněž stanou Marek Daniel a Jana Plodková či Michal Dalecký, v pekle bude úřadovat i Jakub Žáček.

Čertí brko se v kinech objeví 29. listopadu

-red-
foto/video: Totalfilm Media, Falcon, Punk Film © 2018

%d blogerům se to líbí: