Favoritka – vášnivá a zábavná bitva tří skvělých hereček (trailer)

Je tu očekávaný trailer nového snímku řeckého režiséra Yorgose Lanthimose. Favoritka měla světovou premiéru v Benátkách, kde si ji kritici i diváci nemohli vynachválit. Ve filmu září brilantní ženské obsazení – Olivia Colman, Rachel Weisz a Emma Stone. Podle ukázek to bude to nehorázně zábavná podívaná v barokních kostýmech plná šílenství, absurdity, intrik, výkyv nálad, soupeření, svádění a špatností… Podívejte se na český trailer.

Děj se odehrává na začátku 18. století na dvoře anglické královny Anny. Ta je pro vedení země díky svým výkyvům nálad nepoužitelná, a tak za ni kraluje její společnice a přítelkyně lady Sarah. Na dvůr ale přichází nová služebná Abigail a vypadá to, že pozice Sarah je náhle zásadně ohrožena!
Filmy Lanthimose byly zatím vždycky naprostým zjevením v tom nejlepším smyslu slova. Jeho Humr (2015) nebo naposledy Zabití posvátného jelena (2017) v sobě mají kouzlo znepokojivého, neočekávaného, originálního a syrového. Zároveň dokáže být neuvěřitelně hravý a originální, a nejinak tomu bude i tentokrát.

Favoritka vstupuje do kina 24. ledna 2019. Těšíme se!

-red-
foto/video: CinemArt © 2018

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.