První ohlasy | Aquaman je prý nejlepší DC film posledních let

Zatím vůbec nejlepší film ze všech dosavadních pokusů adaptací DC komiksů posledních let. Tak píší o filmu Aquaman novináři a blogeři, kteří ho měli v zahraničí možnost vidět ještě před světovou premiérou. Všichni se shodnou především na jediném – je to velká zábava. Co kritici DC a Warner Bros. už léta vyčítají – tedy zbytečnou temnotu, to byl měl Aquaman postrádat. A my se tedy začínáme těšit čím dál víc.

Sólovka Aquamana má prý hodně společného s úvodními filmy Marvelu. Kritici chválí režii Jamese Wana. Aquaman je velmi epická a odsýpající podívaná.
Špatný prý není ani scénář, i když je samozřejmě poplatný látce a jejímu rozvolnění. Chválu prý zaslouží i realizace vizuálu, především podmořský svět, který mnozí úžasem srovnávají s prvním Avatarem. Jedni mluví o tom, že by film postavili co se týče výsledku po bok Temného rytíře. Druzí ho považují za fajn zábavnou jednohubku, ale nic víc. V každém případě, důležité je, že se nikde o filmu nepíše záporně či špatně. Vzpomeňme na Venoma, jehož první novinářské ohlasy zcela srážely.

Již brzy | Reportáž z dabingu Aquamana

Zdá se, že DCU se tedy vydává konečně na cestu, kterou má MCU už léta ozkoušenou. Z temnoty odcházíme na vlnu zábavy, jejíž příslib skýtá i realizace nadcházejího filmu Shazam!.

Do českých kin můžete na Aquamana vyrazit od 13. prosince

-red-
foto/video: Vertical Entert./WB © 2018