Skleněný pokoj nabitý hvězdami představuje první ukázku (teaser)

Skleněný pokoj – očekávané drama Juliuse Ševčíka (Masaryk) dostává první divácké obrysy. Producenti odtajnili první teaser a už teď je jasné, že ve filmu uvidíme opravdu velké hvězdy. Kromě Karla Rodena či Karla Dobrého se na plátnech kin objeví třeba Carice van Houten, kterou dobře známe jako čarodějnici Melisandru ze Hry o trůny. Podívejte se na první záběry z filmu.

Dále uvidíme Alexandru Borbély, která byla loni vyhlášena nejlepší evropskou herečkou za výkon ve filmu O těle a duši. Hanu Alström si zase všichni pamatujeme jako princeznu z Kingsmana. Dánského herce Claese Banga jsme právě před pár dny mohli vidět v Dívce v pavoučí síti nebo loni ve skvělém Čtverci, Cenu pro nejlepšího evropského herce obdržel rovněž loni. Roland Møller si zase zahrál v Cizinci ve vlaku, Mrakodrapu či Atomic Blonde. Nutno tedy vyseknout poklonu producentovi Rudolfu Biermannovi. Dát dohromady takové obsazení vyžadovalo určitě značné úsilí.

Skleněný pokoj – Hanna Alström a Carice van Houten (foto: Barbora Jančárová)

„Skleněný pokoj je adaptací románu Simona Mawera, který mapuje dějiny Československa 20. století a zároveň vypráví trojici milostných příběhů postav, které vilu Tugendhat během desítek let obývaly. Oba rozměry knihy jsme se snažili ve filmu zachovat,“ říká režisér Julius Ševčík. „Inspirací nám byly klasické filmy jako Anglický pacient i konceptuální milostné příběhy jako Stvořeni pro lásku. Skleněný pokoj je drobnokresba milostného příběhu na pozadí dějin,“ dodává režisér.

Skleněný pokoj – Karel Roden

„Vše, co osudově poznamenává Hanu a Liesel, se nějakým způsobem vztahuje k vile – Skleněnému pokoji, který je ve filmovém fiktivním příběhu dílem vizionářského architekta Von Abta,“ říká producent Rudolf Biermann. „Slovo room však má v angličtině nejen význam pokoj, ale také prostor, a tento překlad dává nové souvislosti. Pokud je náš život v průhledném, skleněném prostoru, vymykáme se  zavedeným pravidlům a zvyklostem,“ dodává producent.

Skleněný pokoj vzniká v produkci Společnosti IN Film Rudolfa Biermanna, producenta divácky úspěšných snímků Účastníci zájezdu, Obsluhoval jsem anglického krále, Román pro muže nebo dramatu Masaryk, oceněného 12 Českými lvy.

Premiéra je stanovena na 14. březen 2019

-red-
zdroj: U. Donátová
foto/video: In Film/Bioscop © 2018