Nepřehlédněte

Favoritem na oscarový neanglicky mluvený film je mexický snímek Roma

22. ledna nás čekají oscarové nominace, už dnes ale Akademie® zveřejnila užší výběry ve vybraných kategoriích. Nejzajímavější je v tuto chvíli výběr neanglicky mluvených filmů. Do devítky postoupil film z Kolumbie, Dánska, Německa, Japonska. Libanonu, Kazachstánu, Polska, Mexika a Jižní Koree. Vzhledem k Evropské obdobě Oscarů, které se udílely v sobotu je celkem očekávatelný úspěch Polska s dramatem Studená válka. Film se stal ve španělské Seville Evropským filmem roku. Tento film by tak mohl narušit šance na očekávané vítězství mexického filmu Alfonse Cuarona Roma. Ten je zatím podle reakcí odborníků jednoznačným favoritem. Jeho nominace se očekává i v dalších profesních kategoriích.

Akademie odtajnila i užší výběr adeptů na Oscara za hudbu. Objevují se tu snímky jako Annihilation, Avenger: Infinity War, Black Panther, První člověk, Psí ostrov, Mary Poppins se vrací, Tiché místo nebo Ready Player One.

Znám už je i výběr možného vítěze sošky za nejlepší píseň. Pochopitelně nechybí Shallow z filmu Zrodila se hvězda, Treasure z Beautiful Boy, dokonce dvě želízka v ohni má pokračování Mary Poppins se vrací. V možných nominacích může skončit i skladba The Big Unknown z filmu Vdovy.

Akademie nabídla shortlisty i v kategoriích Dokumentární film, Krátký dokument nebo Krátký hraný film. Ty nás vzhledem k jejich obecné nedostupnosti v tuzemsku příliš nezajímají, ale určitě nás zajímá poslední kategorie – Vizuální efekty.
Do užšího výběru nominovaných snímků může nakonec postoupit Ant-Man a Wasp, Avengers: Infinity War, Black Panther, Kryštůfek Robin, První člověk, Jurský Svět: Zánik říše, Mary Poppins se vrací. Ready Player One, Solo: Star Wars Story a Vítejte v Marwenu.

Hlasování akademiků proběhne v týdnu od 7. do 14. ledna 2019, nominace samotné budou pak oznámeny 22. ledna.
91. ročník Oscarů se budou udílet v neděli 24. února v Dolby Theatre v Hollywoodu.

-red-
zdroj: © Academy of Motion Picture Arts and Sciences ®

%d blogerům se to líbí: