Nepřehlédněte

Komedie Ženy v běhu představuje trailer – do kin jde už v lednu (video)

Nová česká komedie Ženy v běhu režiséra Martina Horského (Bezva ženská na krku) vejde do kin na samém konci ledna příštího roku. Pod filmem je podepsán také producent Tomáš Hoffman, který má na kontě velmi úspěšné filmy Ženy v pokušení, Muži v naději, Účastníci zájezdu, Tátova volha a další). Komedie o ženách, které se nebojí vyběhnout štěstí naproti má v hlavních rolích Zlatu Adamovskou, Ondřeje Vetchého, Terezu Kostkovou, Jenovéfu Bokovou, Veroniku Kubařovou a Vladimíra Polívku. Podívejte se na trailer k filmu.

Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit i jeho poslední přání – zaběhnout maraton!  Emancipovaná a rázná matka tří dcer (Tereza Kostková, Veronika Kubařová, Jenovéfa Boková) v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání neženou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů, zatímco jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku.

Ženy v běhu (foto: CinemArt)

Prostřední Bára (Veronika Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím neuhnala toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach, a jak Bára sama s nadsázkou říká, asi jí nezbude nic jiného, než si nasadit punčochu na hlavu a vyběhnout vykrást spermabanku. Nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka lpí s vytrvalostí zbloudilého maratonce na vztahu bez budoucnosti, protože její láska je zatím beznadějně slepá. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat to, když cíl je na dosah.

Ženy v běhu se v kinech objeví 31. ledna


-red-
foto/video: CinemArt © 2018