Festival krátkých filmů – v sobotu má program pro děti i večerní Brutal Relax Show

Festival krátkých filmů Praha, který probíhá až do neděle 27. ledna přináší už popáté ve spolupráci s Aeroškolou výběr filmů pro diváky ve věku od čtyř do osmi let, nazvaný Prague Shorts dětem. Dětský dramaturgický tým letos opět vybral osm filmů nejen z Čech, ale například i z Austrálie, Ruska či Norska. Jaká dobrodružství mohou zažít hladoví medvědi? Jak velká láska může vzniknout v krabici se ztrátami a nálezy a kam vedou vlčí stezky? V pražském Bio Oko získáte odpovědi na všechny tyto otázky v sobotu 26. ledna od 15 hodin. Na projekci navazuje výtvarná a dramatická dílna.

Prague Shorts dětem

Pro dospělé diváky připravil festival v sobotu kromě běžného soutěžního programu v kině Světozor oblíbenou noční Brutal Relax Show. Odborného dozoru nad letošní nocí plnou bizarností a děsu se v premiéře ujme vzhledem ke své profesi člověk z nejpovolanějších – drsný a nekompromisní glosátor české (nejen mediální) současnosti Luděk Staněk. Pouze v  průběhu sobotní noci se budou diváci moci vrhnout střemhlav do temnoty a ztřeštěností. Je ovšem třeba počítat s tím, že mnohé běžné věci se během večera ukážou v dramaticky jiném světle, než jak jsou zvyklí. Apokalypsa má totiž mnoho podob a tak i zcela nevinně působící ovoce se může stát vtělením zla, déšť zabijáckým monstrem a osmnácté narozeniny odhalit velmi ošklivé tajemství o jinak milé rodince.

Brutal Relax Show

To, že nimrodství je vysoce problematická činnost a pro legraci vyvolávat démony se může zle nevyplatit, již mnozí vědí. Ale že není rozumné používat sociální sítě po setmění v opuštěném bytě a co zlého se může přihodit jedné velmi slavné animované rodině, když zcela klidně sleduje oblíbený televizní pořad, to se ví již méně. A o tom, jak aktuálně vypadá situace na americko-mexické hranici, nám podle všeho dlouho lhali. Pro pořádek je třeba upozornit, že některé filmy obsahují kromě jiných závažných prohřešků také explicitní sexuální scény, byť se odehrávají v lyžařském středisku nebo v pletené vlně.

Festival vyvrcholí závěrečným ceremoniálem a projekcí vítězných filmů v neděli 27. ledna v 17:30.

-red-
foto/video: Film Servis Festival Karlovy Vary, a.s.