Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

KVIFF 2024: PŘIJEDE VIGGO MORTENSEN, CLIVE OWEN, STEVEN SODERBERGH NEBO DANIEL BRÜHL. PODROBNOSTI ZDE.

Filmová filharmonie zahraje na konci dubna fantasy hity

Před měsícem přinesla Filmová filharmonie svým posluchačům a fanouškům exkluzivní koncert hudebních hitů ze známých videoher. A přesně za dva měsíce (27. dubna) zazní v Rudolfinu známé melodie z Fantasy filmů. Program Fantasy je snad tím nejoblíbenějším žánrem a vždy zaznamenal veliký úspěch a zájem posluchačů populárních filmových koncertů, proto se Filmharmonie rozhodla tento program uvést znovu, samozřejmě opět s některými novinkamia obměnami. Zazní klasiky, jako je například Pán prstenů, Letopisy Narnie, Alenka v říši divů a Piráti z Karibiku. Brzy ale budou odhaleny i další filmové tituly, které na koncertě zazní.

Filmová filharmonie pořádá další koncert filmové hudby

Na konci ledna zazněly v pražském Rudolfinu hity z videoher Zaklínač, World of Warcraft, Arma a dalších titulů. Orchestr Filmová filharmonie pod vedením energického dirigenta Chuheie Iwasakiho opět dokázal, že i symfonická herní hudba může právem patřit na velká koncertní pódia.

Vstupenky na koncert Fantasy už jsou skoro vyprodané, proto nenechávejte rozhodnutí na poslední chvíli. Vstupenky jsou k zakoupení zde.

Orchestr zahájil své působení roku 2014 koncertem v sále Pražské konzervatoře s tematickým programem Western Night a za krátkou dobu získal početnou základnu stálých fanoušků. Za dobu své existence se orchestr účastnil řady festivalů, z čehož jmenujme realizaci projektu Vesmírná odysea festivalu Skrz na skrz nebo celou řadu úspěšných performancí v rámci festivalu Film Music Prague, Prosecký podzim nebo Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Dosud orchestr koncertoval v mnoha českých sálech, například v Hradci Králové, Ostravě, Olomouci a také už jmenovaném prestižním Rudolfinu.

Filmová filharmonie – dirigent Chuhei Iwasaki

„Přednosti Filmové filharmonie jsou především v kvalitním hudebním nastudování a nadšení hudebníků, diváci si tak mohou živě užít zpravidla 80členný orchestr,“ prozrazuje ředitel orchestru Matěj Lehár. Těleso vrací do českých sálů stále větší množství posluchačů, kteří tak nalézají opět vztah k živé, symfonické hudbě. Šéfdirigentem orchestru od počátku jeho založení je Chuhei Iwasaki, který pochází z Tokia.

-red-
foto/video: Filmová filharmonie © 2019

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast