Skleněný pokoj představuje ukázku s nejlepšími evropskými herci (video)

Film režiséra Julia Ševčíka Skleněný pokoj bude mít slavnostní premiéru 12. března v brněnském Univerzitním kině Scala, do široké distribuce vstupuje 14. března. Vedle hvězd jako Carice van Houten nebo Hanna Alström se ve filmu objeví i dva herci, kteří jsou držiteli ocenění pro nejlepší evropské herce – Claes Bang a Alexandra Borbély. Představitel Viktora Landauera Claes Bang je držitelem Evropské filmové ceny 2017 pro nejlepšího herce za film Čtverec, který získal Zlatou palmu na MFF v Cannes. Claes Bang nejnověji vytváří titulní roli v minisérii Dracula, která se právě začíná natáčet pro BBC a Netflix a která bude novou adaptací kultovního románu Brama Stokera. Slovenská rodačka Alexandra Borbély získala Evropskou filmovou cenou pro nejlepší herečku roku 2017 za roli ve filmu O těle a duši, který zvítězil na Berlinale.

„Byla to pro mě velká výzva, protože jsem nikdy předtím netočila film cizím jazyce, pouze v slovenštině nebo maďarštině, a pracovat s takovými herci a navíc v „british english“ – na to se nedalo říct ne,“ vzpomíná na natáčení Skleněného pokoje Alexandra Borbély. Ve filmu hraje Katu, která zasáhne do manželství Viktora a Liesel. „Mám pro Katu pochopení, protože, když vám o života vstoupí taková velká láska, nemůžete ji obejít,“ dodává herečka.

Uvedení filmu Skleněný pokoj doprovází výstava filmových kostýmů Kataríny Štrbové Bielikové, která je umístěna v prostorách vily Tugendhat v Brně až do 11. března.
Román Simona Mawera Skleněný pokoj se stal světovým bestsellerem, byl přeložen do desítek jazyků a byl nominován na prestižní literární ocenění The Man Booker Prize.
Skleněný pokoj vznikl v produkci Společnosti IN Film Rudolfa Biermanna, producenta divácky úspěšných snímků Účastníci zájezdu, Obsluhoval jsem anglického krále či Masaryk.

-red-
zdroj: U. Donátová
foto/video: IN FILM, Rudolf Biermann, Bioscop © 2019