Nepřehlédněte

Padesát odstínů pro teenagery zamíří zanedlouho do kin (trailer)

Už samotný trailer filmu After: Polibek naznačuje, že konstrukcí půjde o přístupný ekvivalent slavnější erotické série Padesát odstínů. Opět je tu studentka (tentokrát mladší), která se zamiluje do záhadného kluka. Co na tom, že je to ten nejhorší fracek, kterého si mohla vybrat. Její rozum se vzpouzí, ale srdce a touha jsou silnější. Film vznikl podle bestselleru Anny Todd, která začala příběh psát nejprve jen z pouhého nadšení na internetu. Podívejte se na trailer filmu. Novinka půjde do kin už 11. dubna. 

O filmu After: Polibek se často píše jako o „Padesáti odstínech pro teenagery“. Oba filmy spojuje velká romance, neovladatelná přitažlivost hlavních hrdinů, vášeň a touha. Film vznikl podle stejnojmenného knižního bestselleru Anny Todd, prvního dílu z několikadílné série After. Ta se stala svého druhu fenoménem a na internetové platformě Wattpad má přes miliardu přečtení.

After: Polibek (foto: Bontonfilm)

Hlavní hrdinka Tessa (Josephine Langford) je příkladná pilná studentka, vzorná dcera, pozorná a věrná kamarádka, skvělá studentka prvního semestru s velkými ambicemi a plány do budoucna. Její učebnicový životní plán ovšem nepočítal s tím, že se objeví tajemný kluk Harding Scott (Hero Fiennes Tiffin). Nijak zvlášť oblíbený, drzý a nafoukaný samotář s pronikavým pohledem a s pověstí „od něj se drž radši dál“. Je nebezpečný . . . a nebezpečně přitažlivý. Zakázané ovoce přitahuje i hodné holky a Tessa se přes veškerá varování vrhá do vztahu, který se všeho nejvíc připomíná horskou dráhu.

Příběh spisovatelky Anny Todd a knih After připomíná úžasné příběhy toho, jak vznikly knihy a filmy pro mladé publikum jako je Stmívání nebo Hunger Games. Ve skrytu před zraky dospělých, mimo zájem tradičních médií, mimo podporu zavedených vydavatelství se z úplně neznámých a začínajících autorek a z jejich hrdinek stávají fenomény mladých s obrovskou popularitou.

Anna Todd začala své příběhy After psát z pouhého nadšení na volně přístupné internetové platformě Wattpad v žánru fanfiction, kdy jsou postavy inspirovány skutečnými lidmi, v tomto případě členy skupiny One Direction. Tady si v té nejčistší a nejférovější „soutěži“ všech podobných nadšenců získala neuvěřitelnou oblibu a postupně dosáhla až miliardy přečtení. Smlouva s vydavatelstvím, upravená knižní podoba a celovečerní film už je jen zasloužený happy end.

-red-
foto/video: Bontonfilm, AFTER PS LLC. © 2019

%d blogerům se to líbí: