Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NEJKRÁSNĚJŠÍ A NEJDOJEMNĚJŠÍ ANIMÁK ROKU? UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER ROZZUM V DIVOČINĚ?

Bohemian Rhapsody trhne rekord i na videu

Film Bohemian Rhapsody řadu měsíců vítězil v českých kinech a do dnešního dne v našich kinech nasbíral přes 1 a půl milionu diváků. Z nich se určitě rekrutovalo mnoho zájemců o předobjednávku DVD. Bontonfilm se dnes pochlubil, že si nosič ještě před vydáním předobjednalo 50 000 zájemců. Dá se tak očekávat, že se z filmu stane na videu jeden z nejúspěšnějších titulů za poslední léta. Náklad pro první den vydání na discích je 100 000 ks, Bontonfilm ale předpokládá dolisování a celkové prodeje Bohemian Rhapsody v počtu 150 000 ks.

„Bohemian Rhapsody se rychle stal fenoménem, velké množství lidí na něj šlo do kina nejen dvakrát, ale i třikrát či vícekrát. Je to ten výjimečný typ filmu, k němuž se diváci vrací a vracet budou,“ říká Václav Dvořáček, šéf oddělení domácích nosičů Bontonfilmu, který bude snímek na domácích nosičích vydávat. Film vychází kromě DVD ještě na Blu-ray a ve 4K Ultra HD™ verzi. Ta bude navíc jako jeden z prvních filmů obsahovat zbrusu novou obrazovou verzi HDR10+.

Rami Malek přebírá Oscara® za Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

Na všech vydaných formátech, tedy na DVD, Blu-ray™ a 4K Ultra HD™, je nezkrácené vystoupení filmové skupiny na koncertu Live Aid o plné délce 20 minut. Fanoušci si tak budou moci navíc užít dvě celé skladby, které během filmové rekonstrukce nezazněly, a to Crazy Little Thing Called Love a We Will Rock You. „Odehráli jsme celých dvacet minut tak, jako kdysi Queen,“ říká oceňovaný představitel Mercuryho Rami Malek.

Na Blu-ray™ a 4K Ultra HD™ dostanou diváci fascinováni příběhem i hudbou skupiny Queen ještě výraznější přídavek v podobě bonusových videí o celkové délce 80 minut. Díky nim dostanou možnost podívat se důkladně na to, jak celý film vznikal.
Bohemian Rhapsody získal čtyři Oscary včetně ocenění pro Nejlepšího herce v hlavní roli, Zlatý Glóbus pro Nejlepší film v žánru drama a pro Nejlepší mužský herecký výkon.

Na DVD, Blu-ray™ a 4K Ultra HD™ vyšel snímek Bohemian Rhapsody 6. března.

-red-
foto/video: CinemArt, Totalfilm, Bontonfilm © 2019

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast