Neděle ve Zlíně s klapkami a Nabarveným ptáčetem

Festivalová neděle již po dvaadvacáté vydraží originální filmové klapky, ztvárněné předními českými umělci. Letos je jich 123 a výtěžek z prodeje jako vždy podpoří vznik filmů začínajících tvůrců. K novému filmu Nabarvené ptáče přijede zahájit výstavu a promluvit jeho režisér Václav Marhoul, cestovatelské besedy jsou připraveny s novinářem Jakubem Szántó, herečkou Dorotou Nvotovou a cestovateli po stopách Hanzelky a Zikmunda s projektem Zikmund100.

Václav Marhoul

Svět nabarveného ptáčete – vernisáž unikátní výstavy a beseda s Václavem Marhoulem o novém českém filmu Nabarvené ptáče, ve kterém hrají hollywoodské hvězdy Harvey Keitel nebo Stellan Skarsgård. Na místě uvidíte velkoformátové fotografie Jana Dobrovského, originální režisérovy podklady pro natáčení (storyboardy, scénář, knihy, aj).
(Obchodní dům Zlín, kavárna ve 2. podlaží, 19.00 hodin. Výstava potrvá do 1. června.)

Václav Marhoul a Stellan Skarsgard (foto: Jakub Čech)

Televizní reportér Jakub Szántó bude v 16 hodin mluvit o tom, jak ozbrojené konflikty dopadají na životy dětí. (Vzdělávací komplex UTB – U18, 16.00).

O Nepálu s Dorotou Nvotovou, beseda se slovenskou herečkou a zpěvačkou, která se již několik let angažuje v pomoci opuštěným dětem zejména v Nepálu, park Komenského, Šapitó, 20:20 hodin

Lukáš Socha, Tomáš Vaňourek: Zikmund100, cestovatelská show s projekcí filmu „Cesta jako žádná ze sta“. Retrospektivní cesta po stopách Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda – ojedinělý projekt mladých plzeňských dobrodruhů, Vzdělávací komplex UTB – U18, 18.00 hodin

CO SE HRAJE V LETNÍM KINĚ:

Kursk, Koncertní zóna ENAPO, 21.45 hodin – Film vypráví o skutečné události. Během námořního cvičení otřesou trupem ponorky Kursk mohutné exploze, které plavidlo pošlou do hloubky 108 metrů, na dno arktických vod Barentsova moře.

 

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI:

Festival Café, náměstí Míru, 15.00 a 19.00 hodin – Ojedinělé posezení ve festivalové kavárně, v níž probíhají talk-show Vladimíra Kroce. V neděli jsou jeho hosty Přemysl Rabas, ředitel ZOO Dvůr Králové, moderátorka Emma Smetana a její manžel, herec Jordan Haj (v 15.00), irská herečka Jordanne Jones, jedna z letošních Young Stars a režisér Marián Polák (v 19.00).

Hvězdné jablko a Autogramiáda, OZC Zlaté jablko, 16.00 hodin – Příležitost k setkání a rozhovoru s hvězdami festivalu: Emma Smetana, Jordan Haj, Pavel Nový, Magdalena Reifová.

Červený koberec, Kongresové centrum – nádvoří, 17.00 hodin – Moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají Pavla Nového, Magdalénu Reifovou a delegace k čínskému filmu Malí bojovníci a k norskému snímku Jak vycvičit velblouda.

 -red-